Prianie primátora Čadce Milana Guru mamám k ich sviatku

Prianie primátora Čadce Milana Guru mamám k ich sviatku

Mesto Čadca každoročne pripravuje počas druhej májovej nedele v Dome kultúry v Čadci pre mamičky slávnostný program s hodnotným kultúrnym programom. Program má dlhodobú tradíciu a u verejnosti je veľmi obľúbený.

V minulom roku sme privítali na pódiu vynikajúcu slovenskú speváčku Marcelu Laiferovú. V tomto roku sme mali pripravený kvalitný galaprogram v podaní FS Kysučan, ktorý v minulom roku oslávil 65. výročie svojej existencie. Žiaľ, pre súčasnú pandémiu bolo podujatie zrušené. Po minulé roky ste v týchto dňoch mohli stretnúť v centre mesta aj primátora Milana Guru, ktorý obdarovával mamičky kvetmi a vyjadril im tak svoje poďakovanie a úctu.

Na pomoc mamám v meste Čadca je zamerané aj útulne vybavené komorné Materské centrum so sídlom v Dome kultúry v Čadci, ktoré patrí pod správu Centra voľného času v Čadci a má trvalú podporu Mesta Čadca. Pravidelne sa tu stretávajú a trávia voľné chvíle mamičky so svojimi malými deťmi.

Prianie primátora Milana Guru

Vážené a milé mamy, staré mamy, prastaré mamy,

dovoľte mi, aby som sa Vám prihovoril a zablahoželal Vám k Vášmu sviatku – Dňu matiek. Prajem Vám najmä pevné zdravie, veľa lásky a radosti v kruhu Vašich najbližších, Vašej rodiny a priateľov. Prajem Vám aj veľkú dávku optimizmu a energie do ďalších dní, aby sme sa mohli ešte dlho tešiť zo vzájomných stretnutí.
Vážim si Vašu prácu, nesmiernu lásku, obetavosť a starostlivosť, ktoré venujete svojim deťom a svojim rodinám. Bez Vás by sme si svoj život vôbec nevedeli predstaviť. Ste našou oporou, veľkým žriedlom radosti a lásky i našim bezpečným prístavom, útočiskom v čase smútkov. Máte liek na naše sklamania i neúspechy, liečite naše zlomené srdcia i ubolené duše. Podnecujete nás k zmysluplným činom, objavujete v nás odvahu a silu, o ktorej často ani netušíme. Dávate nám zo seba to najlepšie, pomáhate nám nájsť v živote tú správnu cestu, vediete nás k spravodlivosti, dobru a morálke. A odpúšťate nám, keď z tejto cesty občas schádzame, keď nie sme vždy len dobrými a poslušnými deťmi. Každý deň, každú hodinu, každú minútu ste tu pre nás, svoje deti, vnúčatá či pravnúčatá. Nezištne, bez veľkých nárokov, vďačné za každý prejav láskavosti a pomoci.
Sme Vám za to vďační. Vážime si Vás. Ľúbime Vás. Ste tými najdrahšími bytosťami v našom živote. Nielen v tento sviatok. Po celý rok, po celý čas, do konca života.

ĎAKUJEME VÁM, MAMIČKY!

Zdroj: mestocadca.sk

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať