Pridajte sa k nám a darujte krv v Krajskej knižnici v Žiline

Mierová kvapka krvi

Viete, že darovaním krvi môžete zmeniť osud iného človeka a zachrániť aj viac ľudí? Príďte a darujte krv aj vy. Krajská knižnica v Žiline spolu s Národnou transfúznou službou Žilina vás pozývajú na odber krvi, ktorý sa uskutoční v stredu 6. apríla od 8:00 do 11:00 v Krajskej knižnici v Žiline. Pridajte sa k nám a pomôžte ľuďom, ktorí to potrebujú. Podmienky darovania krvi: https://www.ntssr.sk/o-darovani-krvi/predtym-ako-darujete-svoju-krv

Noc s Andersenom

Už ste zažili rozprávkový večer v knižnici? Každoročne deti oslavujú narodeniny svojho hrdinu – rozprávkara Hansa Christiana Andersena. V piatok 1. apríla od 17:30 do 22:00 pozývame deti vo veku od 6-10 rokov, aby zažili knižnicu a knihy úplne iným spôsobom. Počas večera uvidia knižnicu po tom ako odídu ostatní čitatelia: prečítame si rozprávku, vyrobíme si niečo pekné a možno príde aj skutočný pán Andersen. Bližšie informácie nájdete: https://www.krajskakniznicazilina.sk/index.php/2022/03/24/noc-s-andersenom-2022/

 

Burza kníh

Aj vy rozmýšľate nad tým ako dať knihám druhý domov? Ak áno, prineste svoje knihy v sobotu 2. apríla od 9:00 a ponúknite ich na predaj iným. Burza kníh sa bude konať v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline. Stačí ak prídete so svojimi knihami a môžete ich predať iným knihomoľom, ktorí budú v ten deň v knižnici a prejavia záujem. Cenu za svoje knihy si určíte vy, my vám ponúkame príležitosť a priestor.

 

Čítaj a zaži

Aj v apríli vás pozývame na ďalšie stretnutie v rámci projektu Čítaj a zaži. V utorok 5. apríla o 16:30  v Krajskej knižnici v Žiline budú pre vás čítať herečky z Mestského divadla Žilina Barbora Švidraňová a Tajna Peršić úryvky z neobyčajných myšlienok, postrehov o tom, čo dnes znamená byť ženou od spisovateľky a publicistky Chimamandy Ngozi Adichie.

Čítanie je venované pripravovanej premiére inscenácie Kaderníčky od dramatičky Astrid Saalbach v réžií Eduarda Kudláča. Hra je trpkým a ostrým pohľadom na svet, kde sú ženy objektmi, ale môžu si za to samé. Autorkiným terčom je mýtus krásy, materstvo či rod ako konštrukt.

Plagát A4

Pavol Prikryl

Výstava pri príležitosti 60. výročia narodenia osobnosti.

Predstavíme Vám život a výber z tvorby esejistu, básnika, spisovateľa pre deti a mládež, novinára a rozhlasového tvorcu prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline.

Za svoju publikačnú činnosť získal niekoľko ocenení, najvýznamnejšia bola prestížna cena International Media Award for Excellence in Journalism, ktorú mu v roku 1995 udelila medzinárodná novinárska organizácia UCIP so sídlom v Ženeve. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru ho ocenila v roku 2020 Cenou Fra Angelica za slovenské umenie „za trvalý prínos do kresťanskej kultúry na Slovensku“.

 

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať