Primátor Ján Danko: Ak budem negatívny, zúčastním sa testovania na niektorom z odberových miest

Primátor Ján Danko: Ak budem negatívny, zúčastním sa testovania na niektorom z odberových miest

Aj mesto Martin sa pripravuje na celoplošné testovanie na prítomnosť COVID-19 počas nasledujúceho víkendu (31. 10. – 1. 11. 2020).

V Martine bude testovať 50 odberových tímov na 21 miestach v rámci celého mesta. Podľa primátora mesta Jána Danka je mesto Martin na celoplošné testovanie dobre pripravené.

Primátor však aj dnes opakovane vyzval  zdravotníkov aby sa zapojili a pomohli, pokiaľ môžu. Mesto totiž podľa neho eviduje relatívne menší počet zdravotníkov na odberové miesta. Dobrovoľníkov je podľa primátora dostatok.  Pomôžu aj pracovníci Mestského úradu v Martine, či poslanci. Do testovania sa zapojí aj niekoľko desiatok študentov Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Rovnako chce pri odberoch pomôcť aj samotný primátor, pokiaľ bude jeho test negatívny.

Otázok okolo samotného testovania antigénovými testami je veľa. Podľa Danka to zmysel má, podmienkou však je aby sa testovania zúčastnilo čo najviac ľudí. Mnohí majú strach z toho, že sa počas samotného testovania nakazia, primátor upozorňuje, že je potrebné sa chrániť. Vírusovú infekciu je však podľa jeho slov možné “chytiť” kdekoľvek.

Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Martin odporúča obyvateľom aby využili odberové miesta v blízkosti ich bydliska. Samotného odberu sa  netreba obávať.

Zdravotníckeho materiálu má momentálne mesto Martin dostatok a zdravotníci tak budú pri testovaní maximálne chránení. Občania budú informovaní o priebehu testovanie aj prostredníctvom sms infokanálu.

 

Počas včerajšieho dňa vyzvala Slovenská lekárska komora k tomu, aby Vláda SR ešte raz zvážila vykonanie celoplošného testovania. Danko nesúhlasí s tým aby sa testovanie odkladalo, no súhlasí s tým, že zdravotníci sú vo veľkej miere ohrození.

 

1 comment

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

1 Comment

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať