Pripravované podujatia a aktuálne výstavy v Krajskej knižnici v Žiline

Pripravované podujatia a aktuálne výstavy v Krajskej knižnici v Žiline

Výpredaj nadbytočných kníh, vyradených z fondu knižnice

Hľadáte knihu Vašich snov alebo chcete niekoho obdarovať? U nás máte jedinečnú šancu. Krajská knižnica v Žiline chce potešiť svojich čitateľov v čase nepriaznivého covidového obdobia, a preto si pre nich pripravila výpredaj kníh. A to nielen beletrie, ale aj kníh z odborného a detského úseku. Ak vám neprekáža, že knihy sú staršie, určite si prídete na svoje.

Kedy? S výpredajom začíname už tento štvrtok 11. novembra, v čase od 8:00 do 15:00 a bude trvať celý budúci týždeň. Knihy si môžete kúpiť za symbolickú cenu, ktoré budú vystavené pred budovou Krajskej knižnice v Žiline na Ul. A. Bernoláka. Tešíme sa na návštevu knihomoľov.

 

 

Storytime

Chcete vaše dieťa hravou formou naučiť jednoduché slovíčka v cudzom jazyku? Storytime je jedinečný klub v Krajskej knižnici v Žiline, na ktorom sa to podarí. V pondelok 22. novembra o 10:00 sa opäť tešíme na deti vo veku od 2 do 5 rokov, v sprievode ich rodičov. Stretnutie bude zamerané na čítanie, básne a piesne v anglickom jazyku.

 

 

Cestovanie o piatej

Ste zvedaví aj na ďalších významných predstaviteľov našich dejín? Na treťom pokračovaní cestovateľskej besedy  sa spoločne pozrieme na ďalšie obce a mestá, ktoré boli podľa nich pomenované. Spomenieme napríklad Gabčíkovo, Sáp,(bývalé Palkovičovo), Tomášikovo a jedna cesta povedie do Tornale,(dnešné Šafárikovo). Opäť nebude chýbať čítanie z cestovateľského denníka a jedinečný obrázkový dokument v podobe fotografií. Dozviete sa viaceré zaujímavosti, o ktorých ste pravdepodobne netušili a uvidíte miesta, kam chodí len minimálny počet turistov, dobrodruhov a cestovateľov. Cestujte opäť s nami v Krajskej knižnici v Žiline v stredu 24. novembra o 17:00.

 

Ruské rozprávky

Pozývame detského i dospelého návštevníka na prehliadku ilustrácií k známym i menej známym ruským rozprávkam. Stretnete rybára, čo ulovil zlatú rybku i sliepočku, ktorá zlaté vajce zniesla… Séria šiestich ilustrácií je spracovaná kombinovanou technikou, originál je vytvorený suchým pastelom. Následne sú diela skenované a upravované pomocou grafických programov, vytlačené a vo finále doplnene zlatením. Ak ste zvedaví, kde baba Jaga býva a či Vasilia premúdra bola nielen premúdra. Výstavu nájdete v Krajskej knižnici v Žiline na detskom oddelení do konca mesiaca november.

 

Ferdinand Hložník 

Výstava pri príležitosti 100. výročia narodenia a 15. výročia úmrtia významnej osobnosti slovenského moderného umenia. Predstavíme vám život a výber z tvorby výtvarníka prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline. Výstava bude sprístupnená verejnosti v Krajskej knižnici v Žiline do konca mesiaca november.

 

 

Výstava: Just a natruc v knižnici, už len do konca mesiaca november

Výstava s názvom „JUST A NATRUC V KNIŽNICI“ v Krajskej knižnici v Žiline predstaví autorský výber fotografií šiestich žilinských fotografov. Vicente Arce, Jaromír Fašianok, Jozef Chromiak, Juraj Rek, Martin Tomáška a Marián Závacký sú už niekoľko rokov členmi nezávislej skupiny s tvrdohlavým názvom (logo) Just a natruc.

Spojilo ich to, že fotografovanie je pre nich viac ako len záľuba, ako aj potreba neustále sa zdokonaľovať, hľadať, nachádzať a z videného robiť nevídané. Každý za seba má vlastný štýl a spôsob nahliadania na svet cez objektív fotoaparátu. Sú to dospelí muži s vlastnými osudmi a skúsenosťami, niekedy nekompromisní, inokedy chápaví a tolerantní. To sa odráža aj, najčastejšie, v čierno- bielych fotografiách. U každého z nich nachádzame rôzne témy, na ktoré sa profesionálne sústredí. Prechádzame širokým záberom cez street-foto, dokumentačnými či aranžovanými fotkami až k portrétom. Niektoré témy sa prelínajú, niekedy vznikajú fotografie aj na spoločných workshopoch či akciách, inokedy sú to čisto individuálne momenty a inšpirácie.

A tak sa fotografie každého z členov skupiny Just a Natruc dostávajú do vzájomného dialógu hoci sú celkom nezávislé.

 

Mgr. Jana Neslušanová
vedúca oddelenia knižnično-informačných služieb – Centrum

koordinátor kultúrno-výchovnej činnosti
Krajská knižnica v Žiline

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať