Pripravované podujatia Krajskej knižnice v Žiline

Pripravované podujatia Krajskej knižnice v Žiline

Novalis

Tentokrát si povieme niečo o epigrame – lyrickom žánre, ktorý vystihuje životnú pravdu. Opäť budeme pokračovať v humornej a humoristickej poézii, pretože autori slovenskej proveniencie majú i v tejto oblasti bohaté skúsenosti. Niektorých si aj priblížime. Stretnutie bude v utorok 5. októbra o 16:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 

Čítaj a zaži spolu s hercami z mestského divadla v Krajskej knižnici v Žiline

Spolu s Mestským divadlom v Žiline sme pripravili nový projekt. Počas návštevy knižnice vám budú herci zo súboru Mestského divadla v Žiline pravidelne prinášať zážitok z čítania. Úryvky z knihy Thomasa Melleho – Svet za chrbtom si môžete vychutnať už tento utorok 5.októbra o 16:30 v Krajskej knižnici v Žiline, kde pre vás budú čítať herci zo súboru Mestského divadla Žilina Natália Fašánková a Michal Koleják.

 

Večerný tvorivý klub – maľovanie v knižnici pre všetkých

Viete, že umelci používajú perspektívu, aby reprezentovali trojrozmerné objekty na dvojrozmernej ploche, spôsobom , ktorý vyzerá prirodzene a realisticky? Aj u nás budeme maľovať a kresliť na tému perspektíva, buď podľa vlastného výberu, alebo si vytvoríme alej stromov.  Stretneme sa v stredu 6. októbra o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

Výroba machových obrazov a machových dekorácií

Chceš niekoho len tak potešiť, alebo si skrášliť svoj interiér? Príď  a vytvor si podľa seba svoj machový obraz. Tvorivé dielne  sú pod vedením skúsenej aranžérky Daniely Zimmerovej.  Sú vhodné pre mamičky s deťmi, manželské páry, ženy, mužov, seniorov, tínedžerov, teda pre každého a všetkých. Workshop je spoplatnený. V cene je  materiál na výrobu, rám alebo podnos, informácie o machoch a práca s nimi.

Na workshop  je potrebné sa vopred prihlásiť telefonicky na čísle: 0903 614 589 alebo mailom: zimmerova@perida.sk. Pri nedostatočnom počte prihlásených sa workshop konať nebude.

 

Tvorivý klub

Vyskúšajte si už aj u nás novú techniku – Macramé. Pomocou nej si spolu vyrobíme prívesky. Stretneme sa v utorok 12. októbra o 16:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 

Výstava: Ľubomír Feldek

Výstava pri príležitosti 85. výročia narodenia významnej osobnosti mesta Žilina. Predstavíme Vám život a výber z literárnej tvorby autora. Ľubomír Feldek je držiteľom Krištáľového krídla (2007) v kategórii publicistika a literatúra za preklady literárnych diel, tvorbu a organizáciu literárneho života. V roku 2008 mu bolo udelené Čestné občianstvo mesta Žilina. Výstava je sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline od 1. októbra.

 

Putovná výstava víťazných kníh Kniha roka 2020

Krajská knižnica v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás pozýva na prezentáciu putovnej výstavy zostavenú z víťazných kníh regionálnych čitateľských súťaží za rok 2020 – Kniha Horného Považia, Kniha Turca,  Kniha Oravy, Kniha Liptova  a Kniha Kysúc. Výstava je sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline od 1. októbra.

 

Výstava: Autoportrét

Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline pripravila výstavu prác žiakov na tému Autoportrét.

Žiaci druhých ročníkov SŠUP v Žiline sa predstavia plošnými výtvarnými prácami aj priestorovými artefaktmi v kombinácii s výtvarnými technikami v priestoroch Krajskej knižnici v Žiline. Študenti školy si vytvorili tvorivý priestor na vyjadrenie sa zo svojich pocitov počas obdobia dištančného vzdelávania v školskom roku 2020/21. Bolo to zložité a náročné obdobie karantény, kedy študenti siahali po rôznych technikách a materiáloch, aby odhaľovali svoje vnútro a charakterizovali svoje „ja“. Kombinovaním rôznych postupov a výtvarných techník sa im podarilo vytvoriť plošné, ale aj priestorové artefakty – vznikli zaujímavé portréty, ovplyvnené tradičnými aj netradičnými materiálmi. Výstava bude sprístupnená verejnosti od 5. októbra.

Podujatia pre verejnosť sú realizované v protokole OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní covid).

 

ZDROJ: Krajská knižnica v Žiline

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať