Program Bábkového divadla Žilina na september 2021

Program Bábkového divadla Žilina na september 2021

Milé diváčky, milí diváci,
srdečne vás pozdravujeme z bábkača. Boli časy, kedy by sme na úvod sezóny napísali napríklad: „Je to dlhá doba čo sme sa nevideli“ alebo „Konečne sa po celom lete stretávame…“. V oboch prípadoch by sme však bohapusto klamali; o pekné stretnutia a divadlo nebola v bábkači počas prázdnin núdza. Divadelný tábor za oponou a druhý ročník Bábkača v záhrade priniesol veľa radosti a inšpirácií. Preto sa viac hodí napísať: „Opäť vás vítame v novej, divadelnej sezóne.“
Vykročili sme do ďalšieho desaťročia; bábkač má už sedemdesiatjeden rokov. Vykročili sme s ambíciami, vykročili sme sebavedomo. Napokon, aj pripravované inscenácie sa budú niesť v hesle, ktoré túži motivovať i povzniesť. Sezóna zvaná Sebadôvera privíta v repertoári dovedna štyri nové tituly.
Prvá premiéra už klope na dvere. Znie tónmi a hlasmi, cinká, ozýva sa. V sále pripravujeme nový, autorský projekt Zelená krajina. Jej tvorcom nie je nik iný, ako Martin Geišberg. Tvorivý tím bude s najmenšími divákmi a diváčkami komunikovať o témach staroby, prirodzenej potrebe spomalenia, no taktiež strachu z odchádzania do večnosti. Počas septembra sa v programe objavil aj takýto zverinec: V nedeľu, 5. septembra dopláva Ryba rohatá, o týždeň na to ju vystrieda Škaredé káčatko. Herecký ansámbel privítal známe, ale aj nové tváre.
Bábkač bude v septembri ďalej hostiť Benefičný koncert na podporu ohrozených jednotlivcov a rodín zo žilinského samosprávneho kraja. Do sály zavítajú i mladé divadelníčky a divadelníci, prezentujúci svoju tvorivosť na podujatí Divadelná Žilina 2021.
Želáme si, aby sme prežili nasledujúce mesiace spolu a naživo. Prosíme vás preto, aby ste sa pri návšteve bábkača riadili aktuálnymi opatreniami, ktorých cieľom je eliminovať riziko šírenia choroby. Úprimne sa tešíme na čas strávený s vami.

Matej Truban, dramaturg BDŽ

5. septembra 2021 o 16:00 Ryba rohatá alebo Toto nie je ryba – Sála BDŽ
12. septembra 2021 o 16:00 Škaredé Káčatko – Sála BDŽ
17. septembra 2021 o 18:00 Zelená krajina/ premiéra – Sála BDŽ
19.septembra 2021 o 16:00 Zelená krajina – Sála BDŽ
26. septembra 2021 o 16:00 Zelená krajina – Sála BDŽ
24. septembra 2021 o 18:00 Benefičný koncert nadácie ŽSK a Rodinného centra v Žiline- Sála BDŽ
27. septembra 2021 Divadelná Žilina 2021

Zdroj: Bábkové divadlo Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať