Program Považského múzea na Jún

Program Považského múzea na Jún

Považské múzeum v Žiline otvorilo 13. 5. 2020 Budatínsky hrad, Hrad Strečno a expozíciu Jánošík a Terchová, pokračuje aj v online programe.

V rubrike „Zo života“ múzea nájdu návštevníci odborné články, fakty, postrehy a zaujímavosti z rôznych oblastí múzea. Rubrika „Virtuálna komnata“ obsahuje multimediálne prezentácie, zážitkové prehliadky a videá.

PROGRAM NA JÚN:

Od 6. 5. 2020 (streda) je Budatínsky park opäť prístupný verejnosti a to v čase od 6.00 do 22.00. Pri vstupe do parku sú návštevníci povinní nosiť rúška, dodržiavať sociálny odstup a nezdržiavať sa v skupinách.

Od 13. 5. 2020 je otvorený Budatínsky hrad, Drotársky pavilón, hrad Strečno a expozícia Jánošík a Terchová.

Tieto expozície sú verejnosti prístupné od stredy do nedele od 9.00 do 16.00, Drotársky pavilón od 9.00 do 16.30, Stredoveká dedina Paseka pri hrade Strečno od 9.00 do 17.00.  V čase od 12.00 do 13.00 bude prebiehať dezinfekcia. V pondelok a utorok sú expozície zatvorené. Rezervácie kvôli obmedzeného počtu osôb neprijímame.

Návštevníci sú povinní dodržiavať nasledovné pokyny:

– pri vstupe mať na sebe rúško a dezinfikovať si ruky

– prehliadky prebiehajú jednotlivo bez výkladu lektora (v expozíciách sa nachádzajú tabule s textom)

– dodržiavať sociálny odstup  (max. počet osôb v Budatínskom hrade je 40, na hrade Strečno 65, v Drotárskom pavilóne 6, v expozícii Jánošík a Terchová 10)

Od 13. 5. 2020 je otvorená odborná knižnica Považského múzea v Žiline, ktorá sa nachádza v administratívnej budove. Záujemcovia sú povinní mať pri vstupe rúško a dezinfikovať si ruky. Max. počet osôb v knižnici je 2.

Ostatné expozície v správe Považského múzea v Žiline sú zatvorené do odvolania.

Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať