Rekonštrukcie mostov, privádzač… Doprava 1/11 Čadca – Žilina bude aj tento rok komplikovaná

Rekonštrukcie mostov, privádzač… Doprava 1/11 Čadca – Žilina bude aj tento rok komplikovaná

1. Výstavba privádzača v Kysuckom Novom Meste. O výstavbe privádzača sme vás už niekoľkokrát informovali. Každopádne jeho výstavba, tak potrebná pre mesto, môže priniesť zdržania, ktoré sú pri výstavbe nevyhnutné. Podľa našich informácii sa má zhruba v mieste pri motoreste Skalka stavať dočasné premostenie, ktoré má byť nápomocné aj pri ďalšej výstavbe D3 a tiež samotnej výstavbe privádzača. Ako výstavba privádzača ovplyvní dopravu na 1/11 však ťažko predpovedať.

2. Rekonštrukcia mosta Radoľa. Dobrá správa: Most pred križovatkou do Kysuckého Nového Mesta sa konečne dočká rekonštrukcie. Je načase, most je už dávno v havarijnom stave. Z pohľadu dopravy však jeho nevyhnutná rekonštrukcia prinesie ďalšie zdržania.

3. Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci. Možno ste si ho nikdy nevšimli, ale aj v Kysuckom Lieskovci na ceste 1/11 je premostenie. Aj to plánuje Slovenská správa ciest v roku 2022 opravovať.

4. Oprava mostného záveru v Krásne nad Kysucou. Tento most bol takisto v zlom stave, takže prebehla jeho rekonštrukcia. Počas prevádzky sa ukázal problémový mostný záver, ktorý bol koncom minulého roku narýchlo opravovaný. Čaká ho ale ďalšia oprava: K tomu sa vyjadrila NDS: „Poškodený mostný záver sme dočasne prekryli oceľovou platňou s nábehmi. Následne k jeho výmene pristúpime za vhodnejších klimatických podmienok a práce budú realizované ako reklamácia u zhotoviteľa minuloročných opráv na moste.“

5. Oprava mosta Makov – Trojačka – táto oprava samozrejme priamo s cestou 1/11 nesúvisí, avšak má takisto vplyv na celkovú situáciu na dopravu v regióne Kysuce

6. Ďalšie opravy ciest v správe Žilinského samosprávneho kraja a ciest samospráv

Okrem mostov ciest, ktoré má v správe NDS a Slovenská správa ciest, na Kysuciach veľkú časť komunikácií spravuje aj ŽSK a miestne samosprávy. Aj tu predpokladáme, že bude dochádzať k opravám.

Uvedené opravy treba vnímať pozitívne, keďže mosty sú na Slovensku dlhodobo zanedbávané. Verme, že opatrenia a spôsob rekonštrukcie bude čo najmenej ovplyvňovať dopravnú záťaž najmä v kritických hodinách, keď dochádza k najväčšej tvorbe kolón.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať