Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši sa v pondelok neuskutočnilo

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši sa v pondelok neuskutočnilo

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši sa v pondelok (20.7.2020) neuskutočnilo. Poslanci dvoch poslaneckých klubov zo štyroch neprišli a zastupiteľstvo nebolo uznášaniaschopné. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Poslanci tak neprerokovali predaje prebytočného majetku, bez ktorých ľudia či firmy nemôžu stavať. V programe mali tiež návrh na personálne obsadenie bytovej a sociálnej komisie, bez ktorej nemôže mesto prideľovať mestské nájomné byty a prerokovať mali aj rekonštrukciu ľadovej plochy na zimnom štadióne, bez ktorej bude ohrozená činnosť klubov a mládeže a dokonca mesto bude platiť za nefunkčnú plochu koncesionárovi ročne 320-tisíc eur.

„Tým, že sa ľuďom opäť neodpredali alebo nedali do nájmu prebytočné pozemky, napríklad za účelom doriešenia prístupu v rámci výstavby rodinného domu alebo garáže či vstupov do prevádzok, nemôžu títo ľudia pokračovať vo svojich investičných zámeroch. Je leto, ľudia chcú stavať a poslanci im v tom svojimi obštrukciami výslovne bránia,“ reagoval primátor Ján Blcháč.

Z rokovania sa  ospravedlnilo 14 poslancov z celkového počtu 25. Od začiatku tohto volebného obdobia ide  už o desiate z 26 zasadnutí, ktoré zmarili poslanci  svojou neprítomnosťou alebo svojím odchodom zo zasadnutia.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať