Ružomberské jazzové trio poňalo Vianoce po svojom

Ružomberské jazzové trio poňalo Vianoce po svojom

Es Jazz Trio je mladá jazzová formácia, ktorá pochádza z Ružomberka. Skupina sa venuje prevažne jazzu, swingu a funku. Prekvapením je však aj jej inklinácia k súčasnej popovej hudbe.

Hudobná skupina Es Jazz Trio prichádza s vianočnou skladbou Frosty the Snowman. „Dalo by sa povedať, že toto pandemické obdobie vydláždilo ľuďom akési online chodníčky a nielen v umeleckej sfére, ale aj v tej osobnej. Tieto vianočné sviatky boli iné ako tie v predchádzajúcich rokoch – osobný kontakt bol obmedzený, rovnako ako aj usporadúvanie koncertov. Naša formácia prišla s nápadom prispieť do vianočnej atmosféry s interpretáciou známeho jazzového štandardu Frosty the Snowman. Dúfame že sa poslucháčom pieseň v našom prevedení bude páčiť. S tvorbou piesne nám pomohli aj naši priatelia zo štúdia Liptov Lab v Ružomberku, kde nám ponúkli svoje nové priestory a postarali sa o výsledný zvuk. Obrazové materiály a celý vizuál spracoval kameraman Jakub Ilko. Za nasvietenie vďačíme kamarátom z firmy SMD.“ Uviedla speváčka Es Jazz Tria – Radka Hadová.

História kapely:
Začiatkom roka 2020 sa kvôli dopytu jazzovej hudby v hoteloch na strednom Slovensku stretli traja ľudia, ktorí sa predtým navzájom takmer vôbec nepoznali. Dostali priestor pravidelne hrávať v hotelových nočných baroch a hudobne spestrovať večery hotelovým hosťom. V priebehu niekoľkých dní sa museli naučiť desiatky jazzových štandardných piesní, ktorými nakoniec zaujali a následne vzniklo Es Jazz Trio v zložení: gitarista Tomáš Šulík, speváčka Radka Hadová a bass gitarista Filip Veselovský.

Plány do budúcna:
„Naše plány na rok 2021? Vďaka Fondu na podporu umenia naša formácia dostala istú finančnú podporu, aj vďaka
ktorej môže realizovať svoje plány. Trio sa v priebehu roku 2021 chystá nahrať ďalšie skladby a odprezentovať ich tiež vo forme videoklipov.
Našim veľkým snom je nadviazať spoluprácu s poprednými umelcami na slovenskej či zahraničnej scéne, akými sú napríklad Peter Lipa alebo Dan Bárta. Prajeme vám všetkým veľa vľúdnosti a vzájomnej súdržnosti predovšetkým však veľa zdravia v týchto neľahkých časoch! Hlavne nech sa už opäť stretávame aj na našich živých  koncertoch. Veríme, že aspoň touto vianočnou skladbou vám všetkým spríjemníme náladu. Šťastný a jazzový nový rok 2021!“

Zdroj: gitarista Es Jazz Tria, Tomáš Šulík

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať