Situácia po prívalovom daždi je v meste stabilizovaná

Situácia po prívalovom daždi je v meste stabilizovaná

Situácia po prívalovom daždi v Žiline a okolí je stabilizovaná. V meste stále platí 3. stupeň povodňovej aktivity, ktorý samospráva vyhlásila vo štvrtok 18. júna o 14.00 hod.

Najkritickejší stav bol v žilinských mestských častiach Vranie, Budatín a Považský Chlmec, v meste na uliciach Kamenná, Bôrická cesta, Obvodová, Tajovského a Vojtecha Spanyola. Následky povodne odstraňujú dobrovoľní hasiči v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom Žilina, zasahovala aj Záchranná brigáda HaZZ Žilina.

V niektorých častiach ulíc museli pomáhať s vytlačením automobilov z vody, v Považskom Chlmci a na Bôrickej ceste odstraňovali vodu zo zatopených pivníc. O 17.00 hod. zasadal k aktuálnej situácii v meste aj krízový štáb mesta, ktorý ďalej koordinuje záchranné a zabezpečovacie práce.

Podľa aktuálnych informácií voda postupne opadáva, v niektorých postihnutých častiach sa krízovú situáciu po výdatnom daždi podarilo vyriešiť odčerpávaním vody. Povodňovú aktivitu monitorujeme na celom území Žiliny a o aktuálnom vývoji budeme priebežne informovať.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať