Sobášnu sieň Mestského úradu vo Vrútkach zdobia obrazy Kristíny Šubjakovej

Sobášnu sieň Mestského úradu vo Vrútkach zdobia obrazy Kristíny Šubjakovej
Foto: FB/Vrútky - oficiálne stránka mesta

Sobášnu sieň Mestského úradu vo Vrútkach zdobia obrazy Ing. arch. Kristíny Šubjakovej. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Výtvarníčka absolvovala v roku 1983 Fakultu architektúry Technickej univerzity v Bratislave. Počas štúdií navštevovala ateliér akademického sochára Tibora Bártfaya, kde sa venovala keramickej tvorbe a kresleniu. I keď vyštudovala odbor, ktorý v sebe ideálne spája prvky exaktnosti a kreativity, po istom čase sa rozhodla naplniť svoju prirodzenú a silnejúcu túžbu po vlastnom výtvarnom prejave. Jej svet je farebný, radostný aj tajomný. Tvorivosť je jej postoj k životu aj k svetu. Maľovanie je pre autorku ako kúpeľ, z ktorého vyjdete vždy čistejší, než aký ste do neho vstupovali. Prináša novú inšpiráciu, učí oči vidieť nové, nepoznané…

“Svoju tvorbu prezentovala na autorských a kolektívnych výstavách. Zúčastňuje sa na rôznych výtvarných sympóziách a plenéroch. Pani Kristíne ďakujeme za krásnu výzdobu, ktorá určite spríjemní atmosféru pri podujatiach, ktoré sa v sobášnej sieni konajú,” uvádza mesto.

Zdroj: Mesto Vrútky

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať