Stanica Žilina-Záriečie pozýva…

Stanica Žilina-Záriečie pozýva…

Slavkovská, Piktorová, Hodoň: Rauch

WIP ŠICHTA 15. apríla 2021 6:00 – 18:00 / work in progress prezentácia / Stanica bar aj online
Tanečná rezidencia v podkrovnej sále S1. Autorský projekt Rauch vzniká v spolupráci performeriek Jazmíny Piktorovej a Terezy Slavkovskej s dramaturgom a režisérom Martinom Hodoňom. Tvorcovia v projekte skúmajú transformáciu fungujúceho intímneho a dôverného vzťahu, ktorý sa časom odkrýva ako vzťah nefunkčný, až chorobný.
V projekte tvorcovia sledujú jednotku vzťahu z pozície spolužitia, ale zároveň sa zameriavajú na rozmer traumy, ktorá sa môže prejaviť v obrovskom rozsahu až po rokoch skrývanej, často nevedomej, agresie. Takýto parazitný vzťah vedie k nerešpektovaniu hraníc toho druhého a k neochote ich vôbec chápať, smeruje k deštrukcii a vyprázdnenosti ľudskej dôstojnosti. Tvorcov zaujíma moment, kedy a ako vo vzťahu vzniká nezdravý stav jedného voči druhému a taktiež opakované správanie agresora prechádzajúce až do polohy nevyhnutnosti existencie agresie vo vzťahu s istým odtieňom Štokholmského syndrómu.
Hlavnou ambíciou projektu je zobrazenie krehkosti individuality v sociálnej interakcii, jej formovanie a dopad na psychiku v parazitnom vzťahu. Naštudovanie tanečného predstavenia podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Zdroj: Stanica Žilina-Záriečie

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať