Stanica Žilina-Záriečie/Program na mesiac október 2020

Stanica Žilina-Záriečie/Program na mesiac október 2020

V  mesiaci október ponúka kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie množstvo zaujímavých podujatí. Nechajte sa pozvať. V prevej polovici vás pozývame na tieto akcie:

sobota 3. 10., 15.00 a 17.00, divadlo pre deti – Dogma Divadlo: To je divadlo!

Hra na divadlo a o divadle. Predstavenie o tom, ako vzniká predstavenie na doskách, ktoré znamenajú svet. Komediálny príbeh, ktorý pomocou pestrej palety postáv, koláže obrazov a zmesi skečov postupne odkryje malému i veľkému divákovi, čo to vlastne divadlo je. Predstavenie je vhodné pre divákov od 6 rokov.

Scenár a réžia: Kamil Bystrický

Hrajú: Kamil Bystrický, Tomáš Plánka

pondelok – sobota, 5. – 10. 10., umelecká rezidencia- Katarína Brestovanská a Kamil Mihalov: Hudobné dielo a jeho rozpriestranenie do tanečnej performancie

Rezidencia tanečníčky Kataríny Brestovanskej a hudobníka Kamila Mihalova je štúdiom hudobných skladieb v kontexte pohybu, performancie a interpretácie v súčasnom tanci. V selekcii konkrétnych hudobných kompozícií – pre tanečné umenie kľúčového skladateľa Johanna Sebastiana Bacha, budú nazerať a analyzovať grafický zápis, formálne a kompozičné parametre, interpretačné princípy a estetiku, ktorú skladateľ v týchto dielach predostrel, s cieľom prenášať tieto postupy do pohybovej partitúry a artikulovať ich vo fyzickom vyjadrení.

Počas rezidencie pozývajú umelci aj na prezentáciu tvorivého procesu a diskusiu vo štvrtok 8. októbra.

utorok 6. 10., 17.00 a 20.00-kino, Srdcová kráľovná (r. May el-Toukhy)

Úspešná právnička Anna žije v krásnom modernom dome s dvomi dcérami a manželom Petrom. Jej perfektný život ohrozí až príchod Petrovho problematického násťročného syna z predošlého vzťahu, s ktorým Anna nadviaže intímne puto. To, čo sa zdalo byť len jemným flirtom, sa rýchlo premení v znepokojivý príbeh sily, zrady a zodpovednosti s ničivými následkami… Film prináša kontroverznú tému vzťahu staršej ženy a mladého chlapca, v hlavnej ženskej úlohe so známou dánskou herečkou Trine Dyrholm.

Srdcová kráľovná (Dronningen) – May el-Toukhy / DK / 2019 / 127 min / české titulky

utorok 13. 10., 17.00 a 20.00, kino-Krajina ve stínu (r. Bohdan Sláma)

Film Krajina ve stínu rozpráva príbeh obyvateľov zabudnutej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti tridsiatych až päťdesiatych rokov 20. storočia. Predtým bolo podstatné obrábať̌ pole, prežiť zimu a vychovať deti, teraz si treba vybrať, kto je Rakúšan, kto Nemec a kto Čech, a zaplatiť̌ cenu, ktorú takéto rozhodnutie prinesie. A tak sa z dosiaľ pokojne žijúcich susedov stávajú́ zarytí́ nepriatelia, ktorí́ si navzájom vyrovnávajú́ účty aj za cenu zločinu, straty etických zábran a ľudskosti.

Krajina ve stínu – Bohdan Sláma / CZ, SK / 2020 / 135 min,

štvrtok 15. 10., 20.00, koncert-Bez ladu a skladu

Kapela Bez ladu a skladu vyráža na turné – 35 rokov oslávi koncertami v malých kluboch. Stanica bude jedným z nich. Od 9. októbra do 4. decembra odohrajú 19 koncertov v 17 mestách v Česku a na Slovensku. V takmer dvojhodinovom programe zahrajú aj piesne, ktoré naposledy zazneli naživo aj pred vyše 25 rokmi ako Xmetov či Sociologický prieskum a pred koncertami bude projekcia ich vystúpenia na festivale Dotyky a spojenia v roku 1987.

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať