Stanovisko obce Olešná k problematike vývozu odpadu z nedostupných lokalít

Stanovisko obce Olešná k problematike vývozu odpadu z nedostupných lokalít

Na základe sťažností občanov z uvedených lokalít zverejňujeme aktuálne fotografie, aby občania obce videli aké finančné náklady obec musí vynakladať na likvidáciu odpadu.

Poplatky za odpad sa neustále zvyšujú, cena skladočného za posledné roky vzrástla zo 4,98 € na 27 € za uskladnenie 1 tony odpadu na skládke TKO Semeteš. Vývoz jedného kontajnera stojí obec 320 €.

Z uvedených fotografií je evidentné, že odpad nie je vôbec vytriedený a zarážajúce je jeho veľké množstvo, pričom v daných lokalitách býva veľmi málo občanov s trvalým pobytom v našej obci. Pracovníci obce musia veľa pracovného času venovať práve tomuto zvozu odpadu a preto sa nemôžu dostatočne venovať iným prácam napríklad úprave ciest, kosenie cintorínov, čistenie korýtok pri cestách, atď.

Ukážka správneho triedenia a uskladnenia odpadu

Preto žiadame občanov, aby aj v ich záujme bolo zistiť a hlavne upozorniť obec na týchto „tiež občanov“. Je hanba, že okolo ciest, v lesoch sa neustále tvoria čierne skládky a nie je v silách obce zistiť vinníkov týchto čiernych skládok. Preto vyzývame občanov, aby nám pomohli pri ich odhaľovaní.

Zdroj: starosta  Štefan Cudrák, obec Olešná

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať