Stret vozidla s diviakmi v Budatíne

Stret vozidla s diviakmi v Budatíne

Vo štvrtok (23.4.) v noci došlo na ceste druhej triedy v Žiline-Budatíne k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 19 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Fiat. Následne pri záhradkárskej osade došlo k stretu vozidla s diviakmi.

Po zrážke vozidlo narazilo do oplotenia aj stromov a začalo horieť. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu troch spolujazdcov, ktorí boli prevezení na ošetrenie do nemocnice. Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúšku zistený nebol. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

Aj v tomto období sa v blízkosti cestných komunikácií, najmä medzi obcami, vyskytuje množstvo potulujúcej sa zveri. Zvýšené riziko stretu so zverou je najmä v noci a ráno, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená. Vzniká tak zvýšené riziko kolízie, ktorá môže okrem usmrtenia zveri spôsobiť najmä škody na majetku a v niektorých prípadoch aj ujmu na zdraví posádky.

Prevenciou pred takýmito nehodami je zvýšiť pozornosť a znížiť rýchlosť jazdy na miestach, kde dopravné značenie upozorňuje na zvýšený výskyt zveri, a to najmä počas ranných a večerných hodín, kedy je zvýšený predpoklad pohybu zveri na ceste.

Zdroj: FB Polícia SR – Žilinský kraj

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať