Súkromný investor chce v Považskej Bystrici v lokalite medzi archívom a budovou telekomunikácií postaviť luxusné veľkometrážne byty

Súkromný investor chce v Považskej Bystrici v lokalite medzi archívom a budovou telekomunikácií postaviť luxusné veľkometrážne byty

V lokalite pod sídliskom Rozkvet vedľa budovy telekomunikácií chce súkromný investor postaviť štyridsiatku veľkometrážnych bytov. Ak všetko pôjde podľa plánu a vybaví potrebné povolenia, chcel by začať s výstavbou už v januári budúceho roku.

– Bytové domy chceme postaviť v lokalite pod Rozkvetom, konkrétne v oblúku medzi budovou telekomunikácií a štátnym archívom. Budú tam byty zamerané na komfortné komunitné bývanie. To znamená, že ide o veľkometrážne byty, s určitým komfortom a servisom, – porozprával nám o svojom zámere Viktor Kvaššay, majiteľ spoločnosti VK-SOK.

Štyridsiatka bytov
Výška bytového domu dodržiava schválený územný plán mesta a jeho regulatív. – Pôjde o kaskádovité umiestnenie tak, aby stavba nikomu nezavadzala. Celkovo tam vznikne štyridsať bytov. Plánujeme vytvoriť aj plochy na oddych a relax medzi jednotlivými časťami a parkovacie priestory vnútri aj vonku. Poloha umiestnenia je neutrálna, takže obyvatelia sú v podstate v meste, ale zároveň mimo neho, – skonštatoval investor.

Priestor už vyčistili
Na pozemku začal investor s prvými prípravnými prácami. – Robili sme geologický prieskum a prieskumy, ktoré treba k danej stavbe. Lokalitu sme kompletne vyčistili, čo nám odhalilo, že sa tu stretávali rôzni asociáli. Vyviezli sme odtiaľ odpadky v objeme štyroch nákladných áut. Bolo tam naozaj kadečo od fliaš z alkoholu až po injekčné striekačky. Osobne som bol z toho nemilo prekvapený, aké zákutia si tu títo ľudia urobili,  – skonštatoval V. Kvaššay.

Nadštandardné luxusné byty
Investor plánuje v lokalite vybudovať byty, ktoré  obyvateľom poskytnú okrem komfortu aj určité súkromie. – V stavebnej brandži sa pohybujem viac ako 30 rokov. Samozrejme, že je potrebné budovať rôzne typy bývania a myslieť na všetky sociálne vrstvy, tých možností je veľa. No priamo v Považskej Bystrici chýba niečo pre ľudí, ktorí sú maximálne pracovne vyťažení, majú určitý kapitál a neinklinujú k bývaniu v rodinných domoch. Nakoľko v meste nič takéto nie je, odchádzajú bývať do Žiliny či Trenčína. Toto nemôžeme dopustiť a preto vznikla myšlienka takejto výstavby. Rozhodol som sa postaviť tu byty, ktoré budú iné a zabezpečia svojim obyvateľom komfort a pohodlie. Nie je hanba, keď ľudia, ktorí seriózne pracujú a dobre zarobia, investujú do takéhoto luxusného bývania. To sú normálne štandardy, ktoré fungujú vo vyspelom svete, – objasnil zámer Viktor Kvaššay.

Veľkometrážne byty a veľké terasy
Nová výstavba ponúkne byty s metrážou od 120 metrov štvorcových. – Niektoré budú mať aj 140 metrov štvorcových, plus tam budú veľké terasy s výhľadom na Váh či na Manín. Bývanie chceme ponúknuť so všetkými službami,  ako je napríklad aj spoločenstvo bytov. Na prízemí je uvažované s kancelárskymi priestormi a kaviarničkou. Súčasťou lokality bude aj nádvorie na oddych a relax.

Výstavba má trvať štrnásť mesiacov
Zámer výstavby v lokalite pod Rozkvetom mal investor rozpracovaný už skôr, no až teraz sa rozhodol pre jeho realizáciu. – Odprezentovali sme ho na výbore mestskej časti, aj na komisii výstavby. Teraz riešime všetky povolenia a stavať by sme chceli začať na jar budúceho roku, pričom dobu výstavby odhadujeme na štrnásť mesiacov. To sú naše plány, avšak vidíme, čo sa deje s ekonomikou, ako nám rastú ceny, čo nám robí pandémia. My môžeme plánovať čo chceme, no uvidíme, čo život prinesie, – dodal na záver V. Kvaššay.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať