Súsošie Tri grácie by malo opäť zdobiť Námestie mieru v Liptovskom Mikuláši

Súsošie Tri grácie by malo opäť zdobiť Námestie mieru v Liptovskom Mikuláši
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Súsošie Tri grácie, ktoré do roku 2016 zdobilo Námestie mieru v Liptovskom Mikuláši, čaká na svoju opätovnú inštaláciu v depozitári mestského múzea. Nainštalované má byť do novej fontány, ktorá je súčasťou revitalizácie Námestia mieru. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

Mesto navrhuje realizáciu fontány v rozpočte pre rok 2021. O vrátení Troch grácií na Námestie tak rozhodnú poslanci pri schvaľovaní budúcoročného rozpočtu. Nová fontána aj s Troma gráciami by mala byť umiestnená asi tridsať metrov od pôvodného miesta, kde stála naposledy pred štyrmi rokmi.

„Dielo chceme umiestniť do priestoru ako súčasť vodného prvku. Bude osadené na podstavec, aby sa vyzdvihla jeho dominancia. Súsošie bude lemované tryskami v úrovni dlažby. K tomu je však potrebné dobudovanie strojovne s príslušným technologickým zázemím,“ priblížil vedúci odboru výstavby mestského úradu Matej Petran. Predpokladaný náklad na dodávku a montáž technologických zariadení, zemných prác aj základových konštrukcií fontány by mal byť 130 tisíc eur.

Mesto plánuje aj revitalizáciu okolia fontány. V prípade, že poslanci pri schvaľovaní v rozpočte na nasledujúci rok ponechajú finančné prostriedky na realizáciu fontány so súsoším, Tri grácie by mohli na námestí opäť stáť už v priebehu nasledujúceho roka.

Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať