Tip na jesenný výlet – Slnečné skaly v Rajeckej doline

Tip na jesenný výlet – Slnečné skaly v Rajeckej doline

Ak ste niekedy prechádzali hlavným ťahom medzi Žilinou a Prievidzou cez Rajeckú dolinu, určite ste si aj vy všimli zaujímavý prírodný výtvor, ktorý sa týči nad cestou spomedzi lesa. Ide u sústavu dolomitových skál s príznačným názvom Slnečné skaly.

Slnečné skaly sú súčasťou rovnomennej prírodnej rezervácie a patria do pohoria Súľovských vrchov. Terén tohto územia je naozaj rôznorodý. Obdivovať môžete ostré skalné ihly, útvary podobné dračím zubom, skalné okno, či skalné vežičky a nechýba ani menšia jaskynka.

Divoký skalný ráz zjemňuje bystrina Rajčianka, ktorá na niektorých úsekoch vytvára krásne, malé vodopádiky. Celkovú scenériu dotvára aj bohatá fauna a flóra s množstvom vzácnych teplomilných druhov.

Cez Slnečné skaly vedie približne šesť kilometrov dlhý náučný chodník so 16 panelmi. Nenáročná trasa s prevýšením do 300 metrov sa dá zvládnuť za 3 – 4 hodiny. Náučný chodník je vybudovaný medzi Rajeckými Teplicami a obcou Porúbka. Z chodníka sa naskytá viacero krásnych výhľadov do okolia.

V blízkosti Slnečných skál sa nachádza aj camping, ktorý je stvorený pre rodiny s deťmi. Krásne lúky ohraničené z jednej strany pretekajúcou riekou Rajčianka a na druhej strane týčiace sa Slnečné skaly dodávajú tú správnu atmosféru na chvíle oddychu a relaxu.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať