Tip na výlet: Rozhľadňa Terchovské srdce

Tip na výlet: Rozhľadňa Terchovské srdce

Nová rozhľadňa Terchovské srdce sa rýchlo dostala do povedomia návštevníkov a obyvateľov obce Terchová. Vyhliadka je ľahko prístupná a prídete sem priamo z hlavného námestia. Stúpanie je v závere strmšie, ale isto ho zvládnete s kočíkom, alebo bicyklom. Neváhajte a vyrazte na nenáročný výlet do Malej Fatry.

Rozhľadňa Terchovské srdce má výšku 30 metrov a je bezplatne dostupná kedykoľvek vďaka umelému osvetleniu. Počas víkendov a sviatkov si tu môžete spraviť piknik, dopriať si napríklad kávičku v bufete pri rozhľadni a kochať sa panorámou Malej Fatry.

Autorom návrhu tejto nezvyčajnej vyhliadky je ľudový umelec a člen terchovského zoskupenia bratov Muchovcov – Alojz Mucha. Inšpiráciou mu bola rekvizita šibenice, ktorá tu skutočne stála v roku 1935, počas nakrúcania filmu o Jánošíkovi.

Vybrali sme sa sem  spolu s Máriou Štefkovou z Turistického centra Terchová, mimochodom autorkou známeho fotosrdiečka.

Ako sa dostaneme k rozhľadni?

Po trase nás sprevádza aj pekný Náučný chodník, čo sa tu dozvieme?

Stavba rozhľadne môže niekomu pripomínať pyramídu, ale nie je tomu celkom tak.

Pri rozhľadni je naozaj krásne, Mária Štefková nám porozprávala čo tu všetko zažijeme a ochutnáme.

Vyšli sme až na najvyššiu vyhliadkovú plošinu a vďaka slnečnému počasiu sme mali krásne výhľady. Čo všetko môžeme odtiaľto pozorovať?

Pokiaľ do Terchovej prídete autom, zaparkujete na parkovisku v okolí supermarketu, alebo na záchytnom parkovisku pod sochou Juraja Jánošíka. Najbližšia autobusová zastávka  sa nachádza priamo v centre obce Terchová.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať