Tréningové ihrisko za plavárňou v Považskej Bystrici naberá reálnu podobu

Tréningové ihrisko za plavárňou v Považskej Bystrici naberá reálnu podobu

Odkedy sa stal futbalový štadión majetkom Mesta Považská Bystrica, prešiel nielen on, ale aj celý areál naokolo výraznými zmenami. Škvaru nahradila umelá tráva, rekonštruuje sa futbalový štadión. Okrem toho dáva radnica do poriadku aj  bývalé tréningové ihrisko za krytou plavárňou.

– Sme veľmi radi, že okrem veľkej investície do futbalového štadióna sa nám daria aj tie menšie. Jednou z nich je revitalizácia zanedbaného ihriska za plavárňou. Keďže v Považskej Bystrici je mládežnícke centrum nevyhnutné, ihrisko spravíme veľmi kvalitne, aby bolo rovnocenné hlavnej hracej ploche, ktorá sa nachádza na štadióne, – uviedol primátor Karol Janas.

Viac ako tristo detí
V súčasnosti tvorí Futbalový klub MŠK okrem mužského a ženského futbalového tímu aj dvanásť mládežníckych družstiev. – To je viac ako tristo detí, pre ktoré chceme pripraviť naozaj kvalitné podmienky. Keďže sa toľko mládežníckych tímov nezmestí na hraciu plochu, budeme ich striedať s pomocnou hracou plochou, – zdôraznil.  Momentálne sa tu vyrovnáva pôvodná hracia plocha, ale keďže ihrisko nevyhovuje súťažným podmienkam, bude sa musieť rozšíriť. – Potrebné sú návozy podkladovej vrstvy, ornice, nasadenie novej trávy. K futbalu sa nám podarilo vďaka dobrému zázemiu a podmienkam priviesť veľké množstvo detí, a to nás veľmi teší, – doplnil primátor.

Mládežnícke stretnutia
Novoupravenú tréningovú plochu za krytou plavárňou plánuje FK Považská Bystrica do budúcna využívať aj na mládežnícke majstrovské stretnutia. – To si vyžaduje rozšírenie a predĺženie hracej plochy, aby mala potrebné parametre – 105 x 68 metrov. V súčasnosti slúži na tréningy len umelá tráva, ktorá tomu množstvu detí a družstiev teraz nestačí, – uviedol viceprimátor Ján Panák. Ten zároveň zdôraznil, že keď mesto preberalo futbalový klub, tak v ňom prakticky mládežnícky futbal neexistoval. – Boli nejaké dorastenecké družstvá s minimom detí, dnes je ich niekoľkonásobne viac. Keďže ich nechceme posielať preč a hatiť ich záujem o futbal a šport, je potrebné rozširovať hracie plochy. Covidová situácia urobila v ostatných športoch to, že keď sa rok stagnovalo, ubudli počty detí, u nás je to pravý opak, – skonštatoval J. Panák.

Zdroj: https://www.povazska-bystrica.sk/?id_menu=0&module_action__422965__id_ci=363854#m_422965

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať