Turčianska knižnica slávnostne otvorí svoju pobočku na Severe

Turčianska knižnica slávnostne otvorí svoju pobočku na Severe
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Turčianska knižnica v Martine, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sa vďaka financiám poskytnutým zriaďovateľom mohla pustiť do komplexnej rekonštrukcie pobočky na Severe, ktorá je v jeho správe. Bolo to nanajvýš vhodné riešenie, nakoľko pobočka bola v havarijnom stave, a najmä z dôvodu zatekania a havárií na elektrických rozvodoch, hrozilo jej zatvorenie.

Rekonštrukcia začala v septembri roku 2019 a bola dokončená na jar 2020, práve v čase nastupujúcich obmedzení spôsobených prvou vlnou pandémie COVID_19. To spôsobilo, že jej vnútorné vybavenie muselo počkať až na uvoľnenie prísnych epidemiologických opatrení. Vybavenie interiéru knižnice podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý financoval nábytok vo verejnej časti knižnice. Turčianska knižnica k tomu prispela vybavením zázemia a kancelárie.

Pobočka na Severe je teda pripravená na to aby slúžila svojim čitateľom, ktorý sú na ňu celé desaťročia zvyknutí. Pobočka slúži nielen ako knižnica s výpožičnými službami, ale aj ako čitáreň novín a časopisov, miesto konania podujatí literárneho a kultúrneho charakteru, a ako miesto stretnutí občanov. Jej návštevníkmi sú všetky vekové skupiny. Od žiakov materských a základných škôl, cez návštevníkom v produktívnom veku až po seniorov. Je to doslova komunitné centrum pre ľudí najmä zo sídliska Sever a Košúty.

Turčianska knižnica slávnostne otvorí svoju pobočku na Severe v utorok 29. septembra 2020 dopoludnia za účasi pani predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja pani Eriky Jurinovej a primátora mesta Martin pána Jána Danka.

Zdroj: Turčianska knižnica

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať