Turčianske kultúrne stredisko pozýva na podujatie Remeslo z Turca

Turčianske kultúrne stredisko pozýva na podujatie Remeslo z Turca

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pozýva na pokračovanie remeselného podujatia Remeslo z Turca III. – stretnutie remeselníkov z Turca a okolia, ktoré bude spojené s prezentáciou tradičných a umeleckých remesiel a detskou remeselnou dielničkou.

Na podujatí sa predstavia lokálni remeselníci so súčasnou ľudovou a umeleckou tvorbou: originálne odevy z ľanu, bavlny a modrotlače, prírodné mydlá, prútené košíky, výrobky zo šúpolia, plstené výrobky, viazané obilie, ľan a slamienky, keramika. Návštevníci sa taktiež môžu tešiť na bylinné čajové zmesi a na produkty na báze liečivých bylín.

Podujatie Remeslo z Turca III. sa uskutoční 17.9.2021 (v piatok) od 9.00 do 16.00 h pred Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine. Remeselná tvorivá dielnička pre najmenších sa bude konať v čase od 10.00 do 12.00 h. Cieľom podujatia je snaha podporiť ľudových remeselníkov, ako aj upriamiť pozornosť na regionálne produkty z Turca a okolia.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Martin Ján Danko.

Podujatie bude prebiehať za dodržiavania aktuálne platných hygienických, epidemiologických a bezpečnostných opatrení. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu v prípade nepriaznivého počasia.

Zdroj: Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať