Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo podujatie Remeslo z Turca II

Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravilo podujatie Remeslo z Turca II

Turčianske kultúrne stredisko v Martine Vás srdečne pozýva na podujatie Remeslo z Turca II. – stretnutie remeselníkov z Turca a okolia, ktoré bude spojené s prezentáciou tradičných a umeleckých remesiel a detskou remeselnou dielničkou.

Na podujatí sa predstavia remeselníci so súčasnou ľudovou a umeleckou tvorbou: drôtené a kvetinové šperky, drevené hračky, látkové a ručne šité hračky, keramika, originálne odevy z ľanu, bavlny a modrotlače, prírodné mydlá, prútené košíky, výrobky zo šúpolia, viazané obilie, ľan a slamienky a plstené výrobky. Návštevníci sa taktiež môžu tešiť na včelí med.

Podujatie Remeslo z Turca II. sa uskutoční 16.7.2021 od 9.00 do 16.00 h pred Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine. Remeselná tvorivá dielnička pre najmenších sa bude konať v čase od 10.00 do 12.00 h. Cieľom podujatia je snaha podporiť ľudových remeselníkov, ako aj upriamiť pozornosť na regionálne produkty z Turca a okolia. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Martin Ján Danko. Podujatie bude prebiehať za dodržiavania aktuálne platných hygienických, epidemiologických a bezpečnostných opatrení. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu v prípade nepriaznivého počasia. Budeme radi, ak spolu s nami podporíte lokálnu tvorbu a miestnych remeselníkov.

Zdroj: Turčianske kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať