Turiec, a.s. realizoval anketu o parkovaní

Turiec, a.s. realizoval anketu o parkovaní

V polovici januára predstavil Turiec, a.s. občanom vybraných lokalít v Košútoch II a Záturčí zmenu organizácie dopravy na dotknutých uliciach. 216 domácností v Záturčí a 174 v Košútoch bolo oslovených formou ankety, čím bol poskytnutý priestor na oboznámenie sa s detailmi návrhov, ako aj vyjadrenie pripomienok a podnetov.

Návratnosť dotazníkov bola na úrovni necelých 11% v Záturčí a necelých 41% v Košútoch. Získané dáta potvrdili, že problematika parkovania jednoznačne najviac rezonuje medzi obyvateľmi s trvalým pobytom. Viac ako polovica respondentov je už registrovaná na portáli datamesta.martin.sk. Aktuálne na jednu domácnosť v dvoch zvolených  lokalitách pripadá  1,5 vozidla.

Martinčania uviedli viacero podnetov a návrhov v oblasti parkovania, medzi ktorými jednoznačne dominovala požiadavka na vylúčenie nadrozmerných a firemných áut z parkovania v rezidenčných uliciach. Zarezonovala požiadavka na rozširovanie kapacít parkovania aj prostredníctvom parkovacích domov.

Nakoľko počet vozidiel v Martine každoročne stúpa (aktuálne číslo vozidiel v Martine presiahlo 38 000), existujúce parkovacie kapacity už nie sú postačujúce, pričom situácia sa zhoršuje. Je potrebné hľadať alternatívy, ktoré by vyhovovali aktuálne platnej norme a súčasne zabezpečovali plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky.

Odkazy

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať