Turistický pochod v Krásne nad Kysucou lámal rekordy

Turistický pochod v Krásne nad Kysucou lámal rekordy

V sobotu 19. septembra 2020 sa v Krásne nad Kysucou uskutočnil oficiálne prvý ročník turistického pochodu Krížom krážom osadami mesta. Podujatie zorganizoval Turistický oddiel HKO v spolupráci s mestom v rámci projektu Interreg PL-SK „Duchovné hodnoty nepoznajú hranice“.

Počasie bolo ideálne na obutie turistických topánok a vybrať sa na potulky prírodou. Teší nás, že sa táto akcia stretla s veľkou odozvou a priaznivým ohlasom u širokej turistickej verejnosti nielen z Krásna nad Kysucou, ale aj u turistov z ďalekého okolia. Svedčí o tom viac než trojnásobná účasť v porovnaní s nultým ročníkom. Turistiky Krížom krážom po osadách sa zúčastnilo viac ako 180 ľudí.

„Trasa je dobre vyznačená turistickými značkami a vyšliapanými chodníkmi. Vybrať si môžete z troch trás modrá, zelená a červená. Novinkou je, že tento rok môžete navštíviť novovybudovanú rozhľadňu v osade U Jantov, ktorá je spojená s Kalváriou a vychutnať si očarujúce panoramatické výhľady“ oboznámil zástupca primátora Jaroslav Pagáč.

V osadách sú umiestnené informačné prvky v podobe informačných tabúľ, na ktorých sú popísané zaujímavosti a vyfotené objekty, ktoré by mohli turistov zaujímať. Do cieľa Vás bez problémov navedie 42 smerových tabuliek trasy s kilometrovníkom, 20 rázcestníkov a farebné turistické značenie. Návštevníci turistického pochodu sa združili z viacerých miest a obcí.

Početné množstvo bolo z Liptovského Hrádku, Žiliny, Popradu, Trnavy, Čadce, Turzovky, či z obcí Zborov nad Bystricou, Oščadnice a Ochodnice. Najdlhšiu trať 30km zdolalo iba niekoľko vytrvalcov medzi nimi Milan Halagačka, Peter Murčo , ktorí prešli 33, 38 km v časovom horizonte 3 hod 56 min 54 s rýchlou chôdzou a behom. Medzi ďalších patrí pán Felcan, pani Červená, domáci Krásňania, manželia Paučovci, Irka Olšová a rodina Murčová.

Účastníci tohto skvelého podujatia mali možnosť bližšie spoznať Krásňanské osady, pokochať sa krásnou prírodou, tradičnou ľudovou architektúrou, otestovať svoje fyzické schopnosti a v neposlednom rade nadviazať nové priateľstvá.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať