Tvorivé dielne, hasiči, ale aj malí heligonkári. Aj to vás čaká na Prázdninovej detskej nedeli v Múzeu kysuckej dediny

Tvorivé dielne, hasiči, ale aj malí heligonkári. Aj to vás čaká na Prázdninovej detskej nedeli v Múzeu kysuckej dediny

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke podujatie Prázdninová detská nedeľa, ktoré sa skutoční v nedeľu 19. júla.

Nezabudli sme na našich malých návštevníkov a rozhodli sme sa pre nich pripraviť podujatie plné prekvapení.  Môžu sa tešiť na tvorivé dielne v podaní pracovníkov múzea. V stodole U Poništa  si svoje vedomosti môžu overiť vo vedomostnom kvíze o architektúre. Potešia sa z výroby vlastnej ovečky pri práci s vlnou.  A to pri objekte U Rybov. Nebude chýbať ani maľovanie ornamentov z modrotlače na papierové tašky. Tie si môžu deti ozdobiť v Usadlosti u Hruškuliaka. Tvorivé dielne začínajú o 11. hodine a budú pokračovať do 14. hodiny.  O 13.30 sa môžete tešiť na kultúrny program v podaní detských heligonkárov a to na pódiu pri objekte Krčma z Korne.

O 14. 30 začne prezentácia Dobrovoľného hasičského zboru zo Zborova nad Bystricou na lúke pri základnom kameni skanzenu. Hasiči predvedú priamy zásah na uhasenie ohňa, deti sa oboznámia s technikou hasičského zboru a mnoho iného. Počas celého dňa sa môžete občerstviť a ochutnať tradičné ľudové jedlá, ktoré vám pripravia Kysuckí zbojníci. Pochutnáte si na haluškách, jelítkach aj klobásach a určite nebude chýbať aj sladké jedlo pre malých návštevníkov. Tešíme sa na vašu návštevu a samozrejme na vaše malé ratolesti 19. júla v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke.

Zdroj: Kysucké múzeum v Čadci

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať