Univerzitná nemocnica v Martine posiela rodičom fotografie a videá bábätiek

Univerzitná nemocnica v Martine posiela rodičom fotografie a videá bábätiek

V dôsledku pandémie nového vírusu COVID-19 platí celoplošný zákaz návštev v nemocniciach, čo sa dotýka aj predčasne narodených detí. Na Klinike neonatológie Univerzitnej nemocnice Martin preto začali sestry rodičom detičky v inkubátoroch fotiť a natáčať, prípadne im posielajú informácie, koľko ich bábätko papá, váži a podobne, aby aspoň takto zmiernili ich ťažké obdobie, kým im bude opäť umožnený plnohodnotných kontakt s ich bábätkom.

Martinskou neonatológiou sa inšpirovali aj ďalšie špecializované pracoviská pre rizikových novorodencov na Slovensku, ktoré tiež začali takto posielať pozdravy pre rodičov z inkubátorov.

Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin zriadila pri tejto príležitosti mailovú adresu neonatologia.unm@gmail.com, kam môžu napísať rodičia detí hospitalizovaných na JIS a JVSN, čím klinika získava ich súhlas a ich mailovú adresu. Následne im posielajú fotografie a videá bábätiek. Sestry to robia nad rámec svojej práce. Rodičom, ktorí nosia mliečko priamo na oddelenie odfotia bábätko priamo na ich mobil. Ak sú rodičia zďaleka a nemôžu nosiť mliečko a dieťatko by dlho nevideli, mailový pozdrav a fotka platí aj pre nich.

Zdroj: Univerzitná nemocnica Martin, Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať