Urban Spirit prinesie workshopy, súťaže, DJ, tanečné battle, tanečné shows i tvorivé dielne

Urban Spirit prinesie workshopy, súťaže, DJ, tanečné battle, tanečné shows i tvorivé dielne

Urban Spirit 2021 – multižánrový hudobno-tanečný festival alebo tiež komunitné podujatie pre aktívnych mladých ľudí. Je zameraný na pouličné formy umenia, pričom opäť chceme za miesto konania využiť potenciál divadelného námestia a pešej zóny v Martine. Už v predchádzajúcich rokoch sa nám osvedčil model prísť priamo medzi mladých, von do priestoru, kde sa najviac koncentrujú a neizolovať sa v priľahlých lokalitách centra Martin, hoci by aj také možnosti v meste boli.

Na pešej zóne, za budovou Millénia teda počas konania akcie budú súbežne prebiehať –  tvorivé dielne Live painting, kultúrno-spoločenský program, tanečné exhibície. Počas celej akcie bude znieť hudba DJ a v exhibičných vystúpeniach sa predstavia miestne tanečné skupiny Shakers, Funky amigos, Ace of space a iní. Medzi odvážlivcov z radov návštevníkov a účastníkov podujatia, ktorí si budú chcieť v tanci zasúťažiť príde prestížna Battle porota na čele s hosťom, skúseným a známym tanečníkom.

Zároveň všetkých okoloidúcich pozývame na Tanečné workshopy s jednotlivými členmi poroty – tanečné dielne pre všetkých. V rámci programu budú moderované vstupy, rozhovory so zaujímavými účastníkmi, či moderované besedy s predstaviteľmi jednotlivých umeleckých smerov. Tvorivé dielne live painting zabezpečia kreatívni mladí umelci, ktorí tvoria a žijú v regióne Turiec a všetci prítomní sa budú môcť zároveň aktívne zapojiť do procesu tvorby (maľovanie, dizajnovanie úžitkových predmetov).

Podujatie  sa uskutoční v piatok, 3. septembra 2021 so začiatkom o 15:00 hod. na pešej zóne v Martine (priestor pred Divadelným dvorom) a organizačne je  zabezpečené a zastrešené členmi OZ STEP ART, ktorí budú zároveň aj animátormi jednotlivých doplnkových  aktivít (pre rodiny s deťmi budú v ponuke aj iné formy zábavy a pohybu:  športové aktivity – badminton  a  loptové hry na trávnatej ploche, a i).

Podujatie finančne podporilo Mesto Martin.

Zdroj: OZ STEP ART

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať