Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku spustila vo vlastnej réžii testovanie na ochorenie COVID-19

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku spustila vo vlastnej réžii testovanie na ochorenie COVID-19

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica spustila uplynulý týždeň vo vlastnej réžii pilotné testovanie na ochorenie COVID – 19 metódou RT – PCR v reálnom čase. Predpokladaná kapacita testovania za deň je 60 testov. Pripravenosť zariadenia na fungovanie v stave „červenej nemocnice“ boli v uplynulý týždeň skontrolovať aj minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko. Nemocnica o tom informuje na svojej stránke. 

„V týchto dňoch postupne navštevujeme zariadenia rezortu obrany, ktoré sú v prvej línii v boji s ochorením COVID-19, a teda aj v kontakte s ľuďmi, u ktorých sa potvrdilo, alebo v budúcnosti potvrdí toto ochorenie. Som veľmi rád, že naša nemocnica prijala všetky potrebné opatrenia, aby vedela občanom Slovenska poskytnúť tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď. Zároveň pri tejto príležitosti poďakoval personálu nemocnice, ako aj tým, ktorí sa podieľajú na boji s koronavírusom za ich prácu a nasadenie. Ako ďalej doplnil, ústredná vojenská nemocnica vie poskytnúť komplexnú zdravotnú starostlivosť 60 pacientom vrátane zabezpečenia pľúcnej ventilácie, pričom celkovo je pripravená hospitalizovať takmer 250 pacientov s ochorením COVID-19.

Súčasťou opatrení ústrednej vojenskej nemocnice bola aj reprofilizácia 184 lôžok, teda viac ako tretina lôžkovej kapacity pre pacientov s koronavírusom. V týchto dňoch zároveň prebieha rekonštrukcia budovy bývalej polikliniky na Považskej ulici v Ružomberku, ktorá bude slúžiť ako pavilón pre pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Ústredná vojenská nemocnica objednala tiež 4 transportné biovaky, ktoré budú v prípade potreby slúžiť na prepravu pacientov z tohto pavilónu na iné pracoviská v rámci nemocnice.

Nový prístroj na testovanie si Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku zapožičala, a momentálne pripravuje v zmysle platnej legislatívy podklady na verejné obstarávanie na jeho zakúpenie.

Zdroj: ÚVN Ružomberok

Foto: FB/Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať