Užite si Letné astronomické kino v Žiline

Užite si Letné astronomické kino v Žiline
Foto ilustračné: Pixabay

Teplé letné večery sa dajú tráviť všelijako, no čo takto užiť si zaujímavý astronomický program so svojou polovičkou, rodinou či priateľmi, priamo pod holým nebom a s miliónmi hviezd nad hlavou?

Krajská hvezdáreň v Žiline vám ponúka pre spestrenie vášho prázdninového programu netradičné „Letné astronomické kiná“. Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo zaujímavých tém, doplnených pozorovaniami tých najkrajších objektov, ktoré nám letná obloha ponúka. Obrovskou výhodou tohto podujatia je pohoda na čerstvom vzduchu s príjemným posedením pod hviezdnou oblohu, namiesto davov ľudí v preplnených klimatizovaných kinosálach. Pre svoje pohodlie si však nezabudnite zobrať deku či karimatku.

Prvé „Letné astronomické kino“ sa bude konať v piatok 2. júla 2021 v areáli Pozorovateľne na Malom diele 20/1793 v Žiline so začiatkom o 21:15. Témou budú „Nočné svietiace oblaky“. Dozviete sa množstvo zaujímavých informácií o tomto úkaze, jeho vzniku či pozorovateľnosti. Podujatie sa uskutoční iba v prípade priaznivého počasia.

Na ďalšie sa môžete tešiť už 9. júla 2021 so začiatkom o 21:00. Témou astronomického programu bude „Súmrak a noc“.  Bližšie informácie a všetky podrobnosti k návšteve nájdete na webe: www.astrokysuce.sk

Zdroj: Krajská hvezdáreň v Žiline

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať