V Čadci sa uskutoční Deň zeme netradičným spôsobom

V Čadci sa uskutoční Deň zeme netradičným spôsobom

V súčasnej dobe, keď je pretrvávajúca krízová situácia, akou je pandémia koronavírusu, sú zrušené spoločné stretnutia ľudí, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie a život na Zemi. To však nebráni tomu, aby sa ľudia žijúci na našej Zemi individuálne nezapojili na ochranu životného prostredia.

Týmto VYZÝVAME všetkých, ktorým záleží na meste Čadca, aby sa počas prechádzok v prírode zapojili a vyzberali odpad v nej nachádzajúci a nechali ho na stanovištiach určených mestom.

Ing. Milan Gura, primátor mesta Čadca: „Vo svojom voľnom čase občania chodia a zbierajú odpadky. Záleží im na mieste, kde žijú. To som rád, preto sme prišli s myšlienkou zachovania Dňa zeme v našom meste. Takto si môže každý spraviť svoj DEŇ ZEME. Zmapovali sme podnety z webu Odkaz pre starostu, aplikácie mesta alebo sme vychádzali priamo z toho čo nám napísali ľudia, že majú vo svojom okolí čiernu skládku alebo iné problémy so životným prostredím.“

Motivácia pre tých najoriginálnejších

Tento rok sme netradične sme spustili v rámci akcie Deň Zeme súťaž o tú najaktívnejšiu rodinu, ktorá nám pošle svoje fotky z akcie. Tí naj budú ocenení. Nezabúdajte v týchto dňoch venovať pozornosť ochrane svojho zdravia a zdravia svojich blízkych a dodržujte opatrenia v rámci pandémie COVID 19.

Zdroj: facebook.com/ Mesto Čadca, foto: pixabay

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať