V Čadci sa uskutoční pietna spomienka pri príležitosti oslobodenia mesta

V Čadci sa uskutoční pietna spomienka pri príležitosti oslobodenia mesta

Vo štvrtok 30. apríla 2020 sa pri pamätných tabuliach obetiam II. sv. vojny pred Mestským domom v Čadci uskutoční komorná pietna spomienka spojená s kladením vencov pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Čadce (1. mája 1945) a našej vlasti.

Následne sa uskutoční aj komorný pietny akt pri Pamätníku deportovaným Kysučanom v Parku zmierenia. Počas pietneho aktu vyjadria predstavitelia Mesta Čadca svoju úctu a poďakovanie padlým vojakom a občanom, ktorí položili svoje životy za naplnenie túžby po slobodnom a mierovom živote. V tomto roku sa však z dôvodu prebiehajúcej pandémie a prijatia prísnych bezpečnostných opatrení pietna spomienka uskutoční len komorným spôsobom, bez účasti verejnosti, v zmysle usmernenia prijatého Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov. To znamená, že sa nebudeme môcť pokloniť pamiatke obetí II. svetovej vojny formou verejného zhromaždenia, ako po minulé roky.

Pamiatku padlých si môžeme uctiť aj iným spôsobom. Aj touto cestou si Vás, vážení spoluobčania, dovoľujeme osloviť a požiadať Vás o spolupatričnosť v tento deň. Minútou ticha a zapálením sviečky v prostredí svojich domovov alebo pracovísk zaspomínajme a poďakujme, prosím, tým, ktorých životy vyhasli v II. svetovej vojne, aby sme my mohli žiť v mieri a pokoji.

A nezabúdajme, že aj dnes žijeme v čase, kedy je potrebné, aby sme si nadmieru vážili život, vzájomne si pomáhali a mali v úcte jeden druhého.

Ďakujeme Vám.

Zdroj: Mesto Čadca

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať