V Čadci udelili najvyššie ocenenie za mnohonásobnému darcovi krvi

V Čadci udelili najvyššie ocenenie za mnohonásobnému darcovi krvi

Najvyšším ocenením mnohonásobných darcov krvi už nie je Diamantová plaketa profesora MUDr. Jana Janského, ale Medaila profesora MUDr. Jána Kňazovického.

Udeľuje sa ženám za 80 a mužom za 100 odberov. Slovenský Červený kríž – Územný spolok Čadca sa ju rozhodol v tomto roku odovzdať nášmu spoluobčanovi p. Pavlovi Grochalovi od Mišov za 100 násobné darovanie krvi.

 

Vysoko hodnotíme tento šľachetný čin, pretože svojou krvou ste mnohokrát pomohol bez nároku na odmenu zachrániť a prinavrátiť zdravie deťom, matkám, otcom a členom našej spoločnosti. Uvedomenie si dôležitosti týchto vecí je krokom k uvedomeniu si krehkosti ľudského bytia, krokom k tomu, aby sme si zvážili ľudský život. Ak je cesta človeka vykladaná ochotou, dobrotou, snahou pomôcť inému v núdzi a chorobe, potom vníma vlastný život ako dar,” hovorí Elena Tomašiková, riaditeľka Územného spolku Slovenského Červeného kríža v Čadci.

“Darovali ste krv. Týmto ste dokázali, že myslíte a žijete aj pre druhých. Hovorí sa, že krv darujú ľudia, ktorí pozerajú na svet srdcom. Aj vďaka Vám si uvedomujeme, že život nie je len o egoizme, bezduchosti, manipulácii, mladosti, kráse a pozemskom bohatstve, ale že život stojí na empatii, dôstojnosti, spoluúčasti človeka s človekom, na pomoci človeku trpiacemu a odkázanému na pomoc blížnych. Hodnota Vami darovenej krvi je nielen v tom, že zachraňujete život iným, ale že im tiež pomáhate žiť plnohodnotnejšie, dlhšie a produktívnejšie,” dodáva Tomašiková.

Zdroj: Elena Tomašiková, riaditeľka ÚzS SČK/obec Čadca

 

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať