V Dolnom Kubíne budú už po štvrtýkrát súperiť o titul Kráľa severu

V Dolnom Kubíne budú už po štvrtýkrát súperiť o titul Kráľa severu
Foto: Mesto Dolný Kubín

Predposledná augustová sobota bude v Dolnom Kubíne patriť štvrtému ročníku silovo-vytrvalostnej súťaže King of the North. Sily si tu príde medzi sebou zmerať 58 súťažiacich z Poľska, Českej republiky a Slovenska. Súťaž je zameraná na presnú techniku prevedenia cvikov, ktoré dôkladne sledujú odborní rozhodcovia.

Aj tento rok toto nevšedné športové podujatie preverí všestrannosť športovcov, ktorí musia bravúrne zvládnuť až niekoľko náročných disciplín. „Každý atlét musí počas prvého kola absolvovať trať s dopredu určeným množstvom cvikov ako je drep na jednej nohe, výmyk ponad hrazdu, kľuk, zhyb a kľuk na bradlách. Na koniec športovcov čaká prehodenie 300-kilovej pneumatiky, či beh vo vzdialenosti približne 350 metrov,“ prezrádza Juraj Fačko, jeden z organizátorov súťaže.

Organizátori pripravili pre súťažiacich štyri kategórie, kde sa predstavia ženy, muži do 75 kg, muži od 75 – 85 kg a taktiež muži nad 85 kg. Na hrazdách a bradlách sa predstavia atléti a atlétky z Poľska, Českej republiky a Slovenska. „Potešilo nás, že práve z Dolného Kubína prídu súťažiť štyria atléti. Verím, že pri konkurencii, ktorá tento rok bude, zamiešajú kartami,“ doplnil Fačko

Organizátori podujatia sa tento ročník snažia pripraviť podľa možností a prostriedkov. „Aj týmto by sme sa chceli poďakovať sponzorom a darcom, ktorí nás podporili či už finančne alebo materiálne aj napriek koronakríze,“ konštatoval Fačko.

Do Dolného Kubína malo zavítať niekoľko zvučných mien z oblasti streetworkoutu a kalisteniky zo zahraničia. Svoje umenie však kvôli koronavírusu nebudú môcť ukázať. „Pre návštevníkov sme ale pripravili freestyle exhibície tých najlepších streetworkouterov zo Slovenska a Čiech, ktorí si uctia pamiatku zosnulého Samuela Figuru, dvojnásobného majstra Slovenska v streetworkoute,“ ozrejmil Fačko.

Návštevníci sa môžu tešiť na dobré jedlo, hudbu a skvelú atmosféru. „Pre deti bude pripravená detská zóna, ktorej súčasťou bude workoutová prekážková dráha či skákací hrad,“ dodal Fačko.

Organizátori súťaže sa rozhodli, že dobrovoľné vstupné, ktoré sa vyzbiera počas podujatia, odovzdajú v plnej výške Občianskemu združeniu Tobias. Počas dňa bude návštevníkov už tradične sprevádzať moderátorská dvojica Jakub Zitron Ťapák a Michal Zirus Zurek.

Viac informácií o súťaži sa záujemcovia dozvedia na internetovej stránke www.kingofthenorth.sk alebo na sociálnych sieťach. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Dolný Kubín a Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať