V Dolnom Kubíne sa počas víkendu prišlo otestovať viac ako 5 000 ľudí

V Dolnom Kubíne sa počas víkendu prišlo otestovať viac ako 5 000 ľudí
Foto: Mesto Dolný Kubín

Počas víkendu od 23. do 24. januára sa v Dolnom Kubíne skríningového testovania na ochorenie COVID-19 zúčastnilo 5 323 ľudí. Z toho pozitívny test malo 30 otestovaných, čo  predstavuje 0,56 %. Mesto počas týchto dní zriadilo 15 odberných miest v rôznych častiach mesta.

„Víkendového testovania sa zúčastnilo výrazne menej ľudí ako to bolo v predchádzajúcich testovaniach. Za dva dni sme otestovali len niečo viac ako 5300 obyvateľov a podarilo sa nám tak odhaliť 30 pozitívnych prípadov, čo predstavuje pozítivitu na úrovni 0,56 percenta. Na úplné čísla za celé mesto si však budeme musieť ešte počkať, pretože testovanie prebiehalo nielen počas celého minulého týždňa, ale pokračuje až do utorka 26. januára. Presné výsledky budeme mať ako náhle zapracujeme aj tieto dáta,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Situácia na testovaní v Dolnom Kubíne bola počas víkendu pokojná s minimálnymi čakacími lehotami na otestovanie a ľudia do odberných miestností prichádzali priebežne počas celého dňa. „Za sobotu sme celkovo otestovali 3 666 ľudí, z ktorých bolo 17 pozitívnych. V nedeľu sa testovania zúčastnilo už len 1 657 ľudí a pozitívnych bolo 13. Najviac ľudí prišlo na testovanie v sobotu popoludní, kedy do odberných miestností zamierilo 1 949 ľudí,“ ozrejmil primátor mesta.

Dolnokubínska samospráva rozdelila obyvateľov do jednotlivých odberných miest podľa ulíc, kde bývajú. Ak to niekomu však nevyhovovalo, mohol navštíviť ktorékoľvek z 15 odberných miest v Dolnom Kubíne, ktoré boli zriadené napríklad v školách, mestskom kultúrnom stredisku, hasičskej zbrojnici alebo aj v nemocnici. „Chcel by som poďakovať každému kto sa zúčastnil víkendového testovania, či už ako zdravotník, administrátor, ale naozaj všetkým obyvateľom mesta. Vďaka súčinnosti všetkých zúčastnených prebehlo testovanie úplne hladko a bezproblémovo,“ podotkol primátor mesta.

Na víkendovom testovaní sa podieľalo dokopy 80 zdravotníkov a administratívnych pracovníkov.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať