V Dolnom Kubíne sa uskutočnili celoslovenské atletické preteky vo vrhu guľou

V Dolnom Kubíne sa uskutočnili celoslovenské atletické preteky vo vrhu guľou
Foto: Mesto Dolný Kubín

V Dolnom Kubíne usporiadali atletickí nadšenci dňa 23.5.2020, ako prvý na Slovensku celoslovenské atletické preteky vo vrhu guľou v čase uvoľňovania núdzových opatrení v rámci pandémie. Preteky boli organizované prísne v zmysle pokynov hlavného hygienika SR o športe. Mesto Dolný Kubín o tom informuje na svojej stránke.

Všetci pretekári museli dodržiavať rozostupy minimálne 2 metre, pretekári boli rozdelení podľa hmotnosti gúľ do skupín po 4 – 6 osôb, kde každý pretekár mal náradie s ktorým pretekal sám, teda každý v skupine mal svoju „vlastnú „ guľu. Meranie bolo zabezpečené opticky, čím sa minimalizovala možnosť vzájomného ohrozenia organizátorov, rozhodcov a pretekárov. Preteky sa uskutočnili za prítomnosti zástupcu primátora mesta Dolný Kubín Mgr. Matúša Lakoštíka, vedúceho mestských športových zariadení a úradujúceho predsedu Olympíjskeho klubu Orava Ing. Štefana Belvončíka, predsedu Okresnrej organizácie jednoty dôchodcov na Slovensku  Ing. Štefana Stieranku a pravidelného podporovateľa atletiky v D. Kubíne Ing. Martina Zembjaka.

Po slávnostnom otvorení odovzdal Mgr. Lakoštík ocenenia zaslúžilým pracovníkom atletiky v D. Kubíne Jozefovi Vanderkovi, Alenke Mazalánovej, Martinovi Zembjakovi a Štefanovi Stierankovi. Po tom už začali súťaže guliarov, ktorí pricestovali z celého Slovenska v jednotlivých kategóriách od najmladšieho žiactva cez mladšie a staršie žiactvo, dorast, juniorov a veteránov. Celkovo sa v tomto pandemickom čase zišlo 27 pretekárov a pretekárok z B. Bystrice, Zvolena, L. Mikuláša a Dolného Kubína.

V kategórii najmladších žiačok zvíťazila Soňa Rosinská z D. Kubína, v mladších žiačkach Lesia Baloghová z D. Kubína, víťazkou starších žiačok sa stala Adela Danková z AK Danica Zvolen, Simona Kereškéniyová zvíťazila v kategórii junioriek. Medzi najmladšími žiakmi zvíťazil Michal Škulec, v mladších Jaroslav Lešňovský obaja z D. Kubína. Dominik Sanitra z B. bystrice zvíťazil medzi dorastencami a v junioroch si prvenstvo odniesol Igor Galay zo Zvolena.

Samostatnú kategóriu pretekárov tvorili veteráni. Medzi ženami zvíťazila 69 ročná Jarmila Longauerová z B. Bystrice pred Katarínou Marettovu z D. Kubína a Oľgou Hradeckou zo Zvolena. Medzi veteránmi dosiahol najlepší výsledok Róbert Maďar z L. Mikuláša výkonom 16,23 m pred Petrom Sládekom z D. Kubína 13,63 m a Jiřím Koukalom z B. Bytrice 13,04 m.

Predseda TJ Orava Dolný Kubín Jaroslav Lupák poďakoval na záver pretekov všetkým účastníkom za disciplínu a poriadok počas samotných súťaží. Zároveň informoval, že už v stredu 27.5.2020 uskutočnia ďalšie preteky v skoku do diaľky pre žiakov a žiačky športových tried ZŠ M. Kukučína v D. Kubíne. Na najbližšie týždne sa podľa počasia pripravuje aj Deň kladiva v Dolnom Kubíne, kde by mali štartovať v rámci SR mladší a starší žiaci, dorast, juniori a veteráni. Preteky sa organizujú opäť v spolupráci s mestom D. Kubín a Olympijskym klubom Orava.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať