V Krajskej knižnici v Žiline sa dozviete aj o vede a technike!

V Krajskej knižnici v Žiline sa dozviete aj o vede a technike!

Tvorím – teda som!

Zaujíma Vás veda a technika? Skúsili ste si už niekedy vytvoriť technický stroj, alebo prístroj (opraviť starý šuflík, rozobrať rádio)? Ste tvorivý človek, ktorý miluje záhady a hlavolamy? Máte technický koníček, alebo robievate víkendové hobby projekty?

Príďte sa podeliť s nadšencami pre techniku – kutilmi, domácimi majstrami a šikovnými tvorcami. Vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu za poznaním tajov vedy a techniky.

Stretneme sa  v stredu 13. apríla o 16:30 v Krajskej knižnici v Žiline na prednáške zameranej na vynálezcovstvo a technickú tvorivosť, ktorú bude viesť pán Ing. Michal Hoč, PhD.

 

Hermes (klub tvorivého písania)- krst  knihy Svorka pri Vrchu kráľov

Chcete sa zasnívať, prežiť skutočné dobrodružstvo a nájsť pravú lásku? Vydajte sa spolu s Ellou na nebezpečnú výpravu za stratenými kronikami, ktoré môžu zmeniť osud celého sveta.

Krajská knižnica v Žiline vás srdečne pozýva na krst fantasy knihy Svorka pri Vrchu kráľov od autorky Emy Novotnej, ktorý sa uskutoční v utorok 19. apríla o 16:00 počas klubu v priestoroch knižnice.

 

British reading club

Patríte medzi milovníkov anglickej literatúry? Staňte sa aj vy súčasťou neformálneho stretnutia. Témou stretnutia budú Shakespearove sonety. Pridajte sa k nám v stredu 20. apríla o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 

Ako správne písať zamestnanecké písomnosti

Viete, ako  napísať dobrý motivačný list a žiadosť do práce? Potrebujete pomôcť napísať zamestnanecké písomnosti formálne, obsahovo a štylisticky? Príďte a naučíme vás ich písať výstižne, prehľadne a precízne. Stretneme sa v Krajskej knižnici v Žiline  v stredu 20. apríla o 17:00. Prednáška o tvorbe a formálnej úprave zamestnaneckých písomností  bude spojená aj s názornými ukážkami. Vstup je voľný pre všetkých.

Pavol Prikryl

Výstava pri príležitosti 60. výročia narodenia osobnosti.

Predstavíme Vám život a výber z tvorby esejistu, básnika, spisovateľa pre deti a mládež, novinára a rozhlasového tvorcu prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline.

Za svoju publikačnú činnosť získal niekoľko ocenení, najvýznamnejšia bola prestížna cena International Media Award for Excellence in Journalism, ktorú mu v roku 1995 udelila medzinárodná novinárska organizácia UCIP so sídlom v Ženeve. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru ho ocenila v roku 2020 Cenou Fra Angelica za slovenské umenie „za trvalý prínos do kresťanskej kultúry na Slovensku“.

Výstava bude sprístupnená verejnosti počas mesiaca apríl.

GRANDE FINALE

Na výstave sa predstavia maturitné práce študentov Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline priestorových odborov: propagačné výtvarníctvo a grafický priestorový dizajn. Výstava mapuje široký rozsah zadaní v oblasti architektúry, grafického dizajnu, voľnej výtvarnej tvorby, ilustrácie a textilného umenia.

Výstava potrvá v Krajskej knižnici v Žiline do 2. mája 2022.

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať