V Krajskej knižnici v Žiline spoznáte víťazov Knihy Horného Považia 2021

V Krajskej knižnici v Žiline spoznáte víťazov Knihy Horného Považia 2021

Vyhodnotenie súťaže Kniha Horného Považia

V utorok 26. apríla 2022 o 16:00 bude v Krajskej knižnici v Žiline slávnostné vyhodnotenie čitateľskej súťaže Kniha Horného Považia 2021.

Kniha, ktorá získa najviac čitateľských hlasov, získa ocenenie Kniha Horného Považia 2021 (v kategórii beletria a v kategórii odborná literatúra). Na slávnostnom vyhodnotení súťaže budú z hlasujúcich vyžrebovaní traja výhercovia, ktorí získajú vecné ceny, predplatné týždenníka MY Žilinské noviny, zápisné v Krajskej knižnici v Žiline na 365 dní.

Obdoba čitateľskej súťaže prebieha aj v ostatných regionálnych knižniciach Žilinského  kraja. Z víťazných publikácií  bude zostavená výstava, ktorá bude postupne putovať po všetkých  regionálnych knižniciach kraja.

Cestovanie o piatej

Tušíte kam sa vyberieme na ďalšom pokračovaní cestovateľskej besedy? Bude to nielen mesto Myjava, ktorú veľmi dobre poznal Jozef Miloslav Hurban, ale aj pamiatka generála Milana Rastislava Štefánika, ktorú si uctíme návštevou mohyly v Brezovej pod Bradlom a objavíme aj neznámu osadu Hurbanova Dolina. V ďalšej časti cestovania sa vyberieme na maličké pútnické miesto do Gorazdova, ktoré bolo pomenované  po sv. Gorazdovi a nevynecháme ani mesto Šaľa, ktoré má veľmi podobný zámok, aký nájdeme v neďalekej Bytči. Viac sa dozviete v stredu 27. apríla o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 Klub u Knihuľky

Čo sa stalo medvedíkovi, keď sa nesmeje ani nehovorí? Hravým spôsobom si prečítame veršovaný príbeh Chorý medvedík od Ľudmily Podjavorinskej a  deti pomocou dotykových obrázkov spoznajú niektoré druhy ovocia a zeleniny a zatancujeme si na pesničku o mackovi. Klub je určený pre deti od 1 do 4 rokov a ich rodičov. Ďalšie stretnutie bude v pondelok 2. mája o 10:00 v Krajskej knižnici v Žiline. 

 Seniori programujú v knižnici

Srdečne Vás pozývame na stretnutia venované digitálnym zručnostiam. Cez projekt Seniori programujú v knižnici sa budú od mája do septembra pravidelne konať v Krajskej knižnici v Žiline. Kurzy sa budú konať každú stredu dopoludnia. Prvé stretnutie sa uskutoční v stredu 4. mája o 10:30 v Krajskej knižnici v Žiline, na ktorom sa zameriame na kľúčové znalosti a zručnosti ovládania počítača, jeho zariadenia a správa súborov (zapínanie počítača, znalosti na prácu s textom a vkladanie obrázkov. Na kurzy je potrebné sa vopred prihlásiť teleonicky 041/723 30 90 alebo emailom na pckurzy@krajskakniznicazilina.sk. Viac informácií nájdete na stránke knižnice.

Dvanásť krásavíc. Povesti o hradoch z povodia Váhu

Zaujímajú vás povesti, príbehy a báje o hradoch z povodia Váhu? V stredu 4. mája o 16:30 vás srdečne pozývame do Krajskej knižnice v Žiline na uvedenie knihy do života a besedu s autorom knihy Jánom Moravcom. Súčasťou besedy bude aj autorské čítanie a tiež umelecké čítanie vybraných textov z knihy. Takisto je naplánovaná autogramiáda.

Pavol Prikryl

Výstava pri príležitosti 60. výročia narodenia osobnosti.

Predstavíme Vám život a výber z tvorby esejistu, básnika, spisovateľa pre deti a mládež, novinára a rozhlasového tvorcu prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline.

Za svoju publikačnú činnosť získal niekoľko ocenení, najvýznamnejšia bola prestížna cena International Media Award for Excellence in Journalism, ktorú mu v roku 1995 udelila medzinárodná novinárska organizácia UCIP so sídlom v Ženeve. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru ho ocenila v roku 2020 Cenou Fra Angelica za slovenské umenie „za trvalý prínos do kresťanskej kultúry na Slovensku“.

Výstava bude sprístupnená verejnosti počas mesiaca apríl.

GRANDE FINALE

Na výstave sa predstavia maturitné práce študentov Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline priestorových odborov: propagačné výtvarníctvo a grafický priestorový dizajn. Výstava mapuje široký rozsah zadaní v oblasti architektúry, grafického dizajnu, voľnej výtvarnej tvorby, ilustrácie a textilného umenia.

Výstava potrvá v Krajskej knižnici v Žiline do 2. mája 2022.

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať