V Kyusckom Novom Meste zasadal krízový štáb

V Kyusckom Novom Meste zasadal krízový štáb

V utorok 2. marca 2021 zasadol Krízový štáb mesta vzhľadom na nové nariadenia Vlády SR, ktoré boli zverejnené v uznesení č. 123/2021.
Členovia štábu prerokovali fungovanie mestského úradu, zabezpečenie respirátorov FFP2, sociálnu pomoc a pod.

Na záver sa dohodli na zmene úradných hodín mestského úradu. Podľa vyhlášky môže občan vykonať cestu na mestký úrad na účely vykonania úkonu, ktorý nemôže byť vykonaný zaslaním zásielky alebo prostriedkami diaľkovej komunikácie. Z tohto dôvodu krízový štáb žiada občanov, aby zvážili návštevu úradu a využili možnosť komunikácie mailom, telefonicky a pod. Zároveň pri návšteve musí mať občan prekryté dýchacie cesty respirátorom s min. ochranou FFP2 (od 8.3.) a musí sa preukázať dokladom (podľa vyhlášky).

Ďalšou povinnosťou občanov je od pondelka 8. marca nosiť respirátor FFP2 (s výnimkami) v obchodných prevádzkach a v hromadnej doprave a od 15. marca 2021 vo všetkých interiéroch (okrem domácností). Vzhľadom na túto skutočnosť sa rozhodlo mesto zabezpečiť respirátory pre občanov nad 65 rokov, ktoré budú distribuované v najbližších dňoch.

Mestský úrad opäť spúšťa pomoc občanom, ktorí potrebujú zabezpečiť nákup základných potravín, drogérie a liekov a nemajú k dispozícií rodinných príslušníkov, ktorí by im takú pomoc zabezpečili.
Na čísle 420 72 34 alebo 0907 888 082 sa prijímajú objednávky na nákupy  základných potravín, drogérie a liekov pre občana, ktorý o túto službu požiada.
Potrebu zabezpečenia drobného nákupu môže obyvateľ nahlásiť v pracovné dni v čase od 7,00 hod. do 12,00 hod.

Obyvateľ nahlási svoje údaje:
1. meno a priezvisko,
2. presnú adresu bydliska,
3. svoj telefonický kontakt,
4. nákupný zoznam.

Jeden nákup nesmie presiahnuť 5 kg. V rámci tejto sociálnej pomoci sa výlučne zabezpečujú: základné potraviny, hygienické potreby a voľnopredajné lieky. Položky, ktoré nebudú zabezpečované: alkohol, cigarety, veľké balenia potravín.
Objednávka a nákup do jednej domácnosti bude zabezpečovaná maximálne 2 razy do týždňa.
Objednávka prijatá do 8,30 hod. bude vybavená v danom dni, neskoršia telefonická objednávka bude doručená nasledujúci deň. Osoba  poverená MsÚ dodá nákup k dverám žiadateľa, odovzdá mu ho a preberie finančnú hotovosť od žiadateľov za nákup.
Upozorňujeme, že zabezpečovanie nákupu do domácností je uskutočňované formou komunikácie len s avizovaným telefónnym číslom a určeným spôsobom.

Zdroj:  Kysucké Nové Mesto

TP
TP
EDITOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať