V Liptovskom Hrádku by malo pribudnúť 150 pracovných miest

V Liptovskom Hrádku by malo pribudnúť 150 pracovných miest
Foto: liptovskyhradok.sk

V priebehu nasledujúceho roka by v priemyselnom areáli vo Vyšných Fabrikách v Liptovskom Hrádku malo pribudnúť 150 nových pracovných miest. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

„Presťahovať by sa tam mala fabrika z Maďarska, ktorá sa venuje najnovším elektrotechnickým technológiám v rámci automobilového priemyslu. So zástupcom investora už dlhodobo pracujeme na tom, aby sa na jar budúceho roka mohlo stavať a do konca roka 2021 bola stavba ukončená. Ide najmä o záležitosti ohľadom územného a stavebného povolenia,“ vysvetlil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, podľa ktorého slov vidí investor v Liptovskom Hrádku veľký potenciál.

„Ide najmä o tradíciu, lojálnosť pracovníkov a hlavne o vysokú odbornosť a inovatívne schopnosti mladých absolventov tunajšej Strednej odbornej školy elektrotechnickej, ktorí sa po ukončení štúdia uplatnia v tomto segmente. Pre mesto je veľmi dôležitá aj skutočnosť, že ide o „čistý“ priemysel – bez navyšujúcej sa dopravy a škodlivých vplyvov na životné prostredie,“ vyzdvihol primátor.

Mesto Liptovský Hrádok si je vedomé, že cesta na Vyšné Fabriky momentálne nie je v dobrom stave. Podľa Branislava Trégera pracujú aj na vyriešení tohto problému. „2/3 cesty ešte nie sú vysporiadané. S Teslou rokujeme, ale ešte sme zatiaľ nedospeli k dohode. Vzhľadom na stav cesty by sme ju chceli získať za euro alebo bezplatným prevodom, aby sme potom, čo bude našim majetkom, mohli pristúpiť k jej oprave,“ dodal Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať