V Liptovskom Hrádku sa začína s výstavbou cyklotrasy

V Liptovskom Hrádku sa začína s výstavbou cyklotrasy
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok ako objednávateľ stavby „Cyklotrasa Liptovský Hrádok – II. etapa“ odovzdalo vo štvrtok 30. júla 2020 stavenisko zhotoviteľskej stavebnej spoločnosti. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Dostali sme správu o vykonaní kontroly verejného obstarávania zo strany riadiaceho orgánu. Následne bola zmluva o dielo zverejnená a stala sa účinná. Od nadobudnutia účinnosti zmluvy objednávateľ, teda mesto, vyzval do desiatich dní zhotoviteľa na prevzatie a odovzdanie stanoviska staveniska. To sa udialo 30. júla 2020. Do desiatich dní začne zhotoviteľ s prácami, ktoré podľa zmluvy majú trvať do 122 kalendárnych dní,“ vysvetlila Zuzana Strapoňová, vedúca Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Zástupcovia mesta a stavebného dozoru, s ktorým má mesto mandátnu zmluvu, si za účasti zhotoviteľa vo štvrtok 30. júla 2020 prešli 1,3 kilometrovú trasu budúcej cyklotrasy. Dohodli ďalší postup a všetky náležitosti, ktoré sa dejú pri prevzatí staveniska: teda určenie miest na skládky odpadov a materiálov či umiestnenie zariadení.

„Dohodli sme sa, že po presnom vytýčení a zameraní trasy sa ešte viackrát stretneme. Kde bude minimálne možné posunúť a zúžiť trasu tak, aby to nemalo zásadný vplyv na zmenu projektu a pritom zostala zachovaná zeleň, tak tam sa budeme snažiť zeleň ochrániť a zachovať v čo najvyššej možnej miere. Aj výkopové práce sa budú riadiť arboristickými štandardmi, na čo sme zhotoviteľa dôrazne upozornili,“ uviedla Zuzana Strapoňová.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať