V Liptovskom kultúrnom stredisku sa uskutočnil workshop Alternatívne experimentálne výtvarné postupy

V Liptovskom kultúrnom stredisku sa uskutočnil workshop Alternatívne experimentálne výtvarné postupy
Foto: FB/Liptovské kultúrne stredisko

V Liptovskom kultúrnom stredisku sa v sobotu 17.10.2020 sa pod odborným vedením lektora Mgr. art. Róberta Močiliaka uskutočnil workshop Alternatívne experimentálne výtvarné postupy, realizovaný v rámci projektu Vzdelávacie aktivity. Liptovské kultúrne stredisko o tom informuje na sociálnej sieti.

Projekt sa uskutočnil za sprísnených pandemických podmienok a opatrení v remeselných dielňach. Zúčastnilo sa ho 9 účastníkov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Jeho výsledkom sú zaujímavé grafické práce, keďže zámerom projektu bola snaha priblížiť technologické umelecko-výrobné postupy, tvorbu alternatívnych a experimentálnych výtvarných techník s cieľom výtvarného posunu za pomoci širokého spektra aplikovaných umeleckých prostriedkov.

Tentokrát to bola experimentálna grafika – grafický obraz vytvorený použitím netradičných materiálov /textil, slepotlač, pauzák…/
Diela, ktoré vznikajú na týchto výtvarných dielňach každoročne predstavujeme verejnosti formou výstav v priestoroch Liptovského kultúrneho strediska.

Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia a spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj.

Zdroj: Liptovské kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať