V Liptovskom Mikuláši odovzdali do užívania dve nové etapy cyklotrasy

V Liptovskom Mikuláši odovzdali do užívania dve nové etapy cyklotrasy
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Primátor Ján Blcháč v piatok (4.9.2020) oficiálne odovzdal Mikulášanom do užívania dve etapy cyklotrasy, ktorú radnica vybudovala ako ekologickú alternatívu dopravy v meste. Mesto Liptovský mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

Projekt cyklotrasy bol s ohľadom na pôvodne vyčlenené financie rozdelený do štyroch etáp, z nich mesto úspešne zrealizovalo s podporou eurofondov prvú a štvrtú. „Vďaka projektu zvýšime atraktivitu nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy na celkovom počte prepravených osôb v meste. Cyklotrasa prechádza centrom mesta, kde je množstvo prevádzok, do ktorých sa cyklisti po trase dostanú. Taktiež nadväzuje na autobusovú a železničnú stanicu. Nadviažu na ňu lokálne cyklotrasy k jednotlivým atraktivitám mesta a okolia,“ povedal primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Celková dĺžka oboch etáp predstavuje 2,4 kilometra. Výdavky na obe časti boli 470 tisíc eur, z toho nenávratné financie 447 tisíc eur. Mesto sa podieľalo na projekte sumou vyše 23 tisíc eur.

Trasa sa začína v parku pri železničnej stanici, pokračuje po Štefánikovej, Hodžovej, Kukučínovej, Bernolákovej, cez Rohonciho záhradu, Pišútovu, ulicu 1. mája a končí v Parku M. R. Martákovej.

Okrem cyklochodníka na trase pribudli dva cykloboxy so zelenou strechou, do ktorých sa dá bezpečne odložiť bicykel a cyklista môže pokračovať iným druhom hromadnej dopravy. Cykloboxy s kapacitou 40 a 10 bicyklov sa nachádzajú pri železničnej stanici a v Rohonciho záhrade. Nechýbajú cykostojany, servisný modul na dofúkanie kolies, lavičky, stoly, odpadkové koše a dosadená zeleň, bezbariérové úpravy a dopravné značenie.

Mesto už získalo externé zdroje aj na realizáciu tretej etapy, ktorá bude viesť Štefánikovou ulicou a nadviaže na existujúcu prvú etapu. „Realizáciu plánujeme v budúcom roku. Vybudovaním tohto úseku prepojíme existujúci cyklochodník po hrádzi Váhu s Mikulášskou cyklotrasou,“ dodal Ján Blcháč.

Zdroj: Mesto Liptovský mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať