V Liptovskom Mikuláši pribudne ďalší úsek cyklotrasy v dĺžke pol kilometra

V Liptovskom Mikuláši pribudne ďalší úsek cyklotrasy v dĺžke pol kilometra
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Ďalší úsek cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra pribudne v meste Liptovský Mikuláš v budúcom roku. Na jeho vybudovanie získala radnica 88 tisíc eur z externých zdrojov. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

„V rámci projektu bude riešená ulica M. R. Štefánika, úsek od Jánošíkovho nábrežia po ul. Hurbanovu. Realizáciu projektu predpokladáme v roku 2021 po ukončení procesu verejného obstarávania,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Tretia etapa projektu Mikulášska cyklotrasa ako ekologická alternatíva dopravy povedie od križovatky Štefánikova – Revolučná po križovatku Štefánikova – Hurbanova pred železničnou stanicou. Chodníky na Štefánikovej a Hurbanovej sa rozšíria o potrebných 1,3 metra. Cez Hurbanovu ul. prejde cyklotrasa priechodom do parku oproti železničnej stanici. V parku sa cyklotrasa vybuduje ako samostatná cyklistická cestička šírky 2,5 metra s rešpektovaním stromov až po chodník na Štefánikovej ulici. Na rozšírených chodníkoch budú mať cyklisti obojsmerný pás šírky 2,5 metra priľahlý k vozovke a chodci pás šírky 1,5 metra.

Súčasnému vedeniu radnice sa podarilo získať financie na tri etapy projektu mikulášskej cyklotrasy, z nich sú dve etapy už zrealizované v úseku od železničnej stanice cez centrum mesta až po park na Rachmaninovom námestí.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať