V Liptovskom Mikuláši pribudnú desiatky bytov aj domov

V Liptovskom Mikuláši pribudnú desiatky bytov aj domov

Investičný rozmach a výstavba domov, či bytov čaká Liptovský Mikuláš napriek koronakríze, aj v tomto roku. V meste sa napríklad začne stavať približne 80 rodinných domov a 60 domov by malo byť dokončených. Vyplýva to z podkladov odboru územného rozhodovania a stavebného poriadku radnice. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

Najrozsiahlejšia výstavba domov sa rozbieha v Stošiciach, kde za lokalitou stojí atraktívne prírodné prostredie a dobrá infraštruktúra. V samotnom Mikuláši sú v rôznom štádiu prípravy či výstavby viaceré bytovky. V bytovom dome s polyfunkciou na Školskej ulici sa pripravuje 30 bytov, ďalších 40 bytov na Bellovej. V ďalšej bytovej výstavbe by sa malo pokračovať v projekte Bytové domy Palúdzka, kde bolo vydané územné rozhodnutie na štyri bytovky s 37 bytmi. V tejto časti mesta sú v rôznom štádiu prípravy či výstavby aj projekt bytový dom Výhľady pri Kauflande s 28 bytmi, ďalší bytový dom s 20 bytmi a 4 apartmánmi a Obchodné centrum Lipa s potravinami a ďalšími obchodmi, ale aj polyfunkčný obytný súbor Nová Palúdzka I. etapa, ktorú tvorí súbor štyroch bytoviek a garáží, kde bude k dispozícií 65 bytov.

V štádiu územného konania je polyfunkčný komplex BKD Demänová oproti Akadémii ozbrojených síl, kde je navrhnutých šesť bytoviek s 248 bytmi. V Demänovej sa ďalej realizuje v troch bytových domoch s polyfunkčným parterom v areáli Demänová Village 48 bytov a 27 apartmánov.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať