V Martine budú už budúci rok jazdiť nové autobusy

V Martine budú už budúci rok jazdiť nové autobusy
Foto: Mesto Martin

Dopravný podnik mesta Martin na tlačovej konferencii mesta Martin predstavil nové mestské autobusy na CNG pohon, ktoré budú uvedené do prevádzky už budúci rok. Mestskú hromadnú dopravu bude zabezpečovať 35 autobusov.

Mestskú hromadnú dopravu v Martine od januára čakajú zmeny. Súkromného prevádzkovateľa nahradí Dopravný podnik mesta Martin, s čím je spojený aj nákup nových autobusov. „Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na celom procese verejného obstarávania, pretože vďaka nim už budúci rok budú môcť obyvatelia mesta Martin využívať nové vysoko environmentálne nízko podlažné autobusy na CNG pohon. Verím, že obyvatelia ocenia ich dizajn a komfort. Týmto máme za sebou prvú veľmi dôležitú etapu budovania nášho vlastného dopravného podniku. Pre všetkých Martinčanov taktiež na začiatok prevádzky plánujeme zaviezť výrazné zľavy na cestovné lístky, aby sme využívanie mestskej hromadnej dopravy po pandémii podporili,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Verejné obstarávanie bolo zverejnené v marci 2021 a jeho predmetom bola dodávka nových, mestských, vysoko environmentálnych, nízko podlažných autobusov na pohon CNG (stlačený zemný plyn) spĺňajúcich platné zákony, normy a vyhlášky pre prihlásenie autobusov do evidencie na území SR a EÚ v dobe ich dodávky do Dopravného podniku mesta Martin, s. r. o. v počte 35 kusov. Predpokladaná hodnota zákazky bol 9 520 000 eur bez DPH, pričom víťaz súťaže, spoločnosť Tempus – Trans, s. r. o., podal cenovú ponuku vo výške
7 364 000 eur bez DPH.  „Vo štvrtok 6. mája 2021 som podpísal oficiálne zmluvu na dodávku autobusov s touto spoločnosťou a týmto by som chcel víťaznej spoločnosti pogratulovať. Pevne verím, že naviažeme spolu veľmi úspešnú spoluprácu, ktorá bude viesť k výsledkom, ktoré si všetci tak prajeme,“ povedal riaditeľ Dopravného podniku mesta Martin Ján Slamka. Do Martina pribudne 35 autobusov produktovej rady Urbanway od spoločnosti IVECO BUS už koncom roka.

Zdroj: Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať