V Martine ocenili škôlkárov a školákov za športové aktivity

V Martine ocenili škôlkárov a školákov za športové aktivity
Foto: FB/Ján Danko

Posledná júnová streda patrila oceňovaniu martinských školákov a škôlkarov za ich športové aktivity počas celého roka. Ceny malým športovcom odovzdal primátor mesta Martin Ján Danko spolu s jednou z najznámejších slovenských olympioničiek –Anastasiyou Kuzminovou. Mesto Martin o tom informuje na svojej stránke.

Podpora športu u detí je pre vedenia mesta jednou z kľúčových oblastí a podporuje ju nielen prostredníctvom vlastných činností a podujatí, ale taktiež aj u iných organizácií, ktoré malých Martinčanov podporujú. Jedným z najaktívnejších v tomto ohľade je určite Martinský hádzanársky klub projektom „POĎME DETI BAVIŤ POHYBOM“.

„Pozitívny vzťah k pohybu a športu je nevyhnutné vytvárať už v tom najmladšom veku a obzvlášť v dnešnej dobe technológií, kedy deti nájdeme častejšie za počítačmi ako vonku na detských ihriskách. Gratulujem autorom projektu už ku štvrtému úspešnému ročníku, vďaka ktorému v uplynulom školskom roku pravidelne športovalo 580 detí z martinských materských a základných škôl. Bolo mi cťou každému mladému martinskému športovcovi podať ruku a oceniť jeho výkon,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. V rámci projektu sú každý rok vytvorené krúžky na jednotlivých základných školách v Martine, Vrútkach a Kľačanoch, ktoré sa zameriavajú na pohybové aktivity. Mladí športovci si merajú svoje sily trikrát ročne v rozličných súťažiach a na konci roka je ich úsilie vyhodnotené.

„Dlhodobo sa snažíme, aby sa vyhodnotení zúčastňovali osobnosti slovenského športu, ktoré budú deti motivovať, aby v športe pokračovali. Som nesmierne rád, že tento rok naše pozvanie prijala jedna z najúspešnejších slovenských športovkýň Anastasiya Kuzminova. Našim cieľom je do ďalších ročníkov rozšíriť pôsobnosť projektu na všetky materské a základné školy v Martine a podľa možností aj v okolitým obciach, či mestách,“ dodal Milan Matia z Martinského hádzanárskeho klubu. Malí športovci si z júnového vyhodnotenia ako správni športovci odniesli medaily a krásne spomienky, ktoré budú formou fotiek zaslané každej zúčastnenej materskej a základnej škole .

Zdroj: Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať