V Martine otvorili nové centrum zdravotnej starostlivosti

V Martine otvorili nové centrum zdravotnej starostlivosti

V pondelok dňa 30.11.2020 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie pred uvedením do prevádzky a následná prehliadka priestorov nového centra zdravotnej starostlivosti “Moja Poliklinika Bottova” za prítomnosti primátora prof. MUDr. Jána Danka, CSc. a riaditeľky odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja PhDr. Silvie Pekarčíkovej MPH.

Novovybudované zdravotnícke centrum na Bottovej ulici v Martine je v súčasnosti najmodernejšie zariadenie svojho druhu v Žilinskom samosprávnom kraji. Lekári budú poskytovať zdravotnú starostlivosť v 15 ambulanciách rozmiestnených na štyroch podlažiach. Na prízemí je situovaná lekáreň pre čo najrýchlejší prístup pacientov k svojim liekom. Všetky priestory rešpektujú najprísnejšie hygienické štandardy v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti 21. storočia.

Primátor mesta Martin Ján Danko pri príležitosti otvorenia zdravotníckeho centra povedal „Mesto Martin je na Slovensku v oblasti medicíny rozhodne pojmom a som rád, že dnes do špičkových zariadení na jeho území pribudne ďalšie. Aj keď by som Martinčanom prial, aby nové zdravotnícke centrum navštevovali čo najmenej, som rád, že im zdravotná starostlivosť bude poskytovaná v priestoroch, na ktoré budeme môcť byť aj v 21. storočí hrdí”. Predseda predstavenstva TRIHLAV a.s. Ing. Michal Hedera povedal: Moderná zdravotná starostlivosť si vyžaduje moderné zdravotnícke priestory, preto som rád, že priestory MojaPoliklinika Bottova spĺňajú tie najprísnejšie parametre. Od začiatku budúceho roka pribudne v Martine centrum zdravotnej starostlivosti, ktoré vytvorý bezpečné a komfortné prostredie pre lekárov ako aj pacientov.” Riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja PhDr. Silvia Pekarčíková, MPH. ďalej poznamenala: Pre krajské zdravotníctvo je Mojapoliklinika Bottova ďalším moderným, kvalitným a hlavne bezpečným zdravotníckym centrom, ktoré bude určite pacientami z regiónu vyhľadávané a splní ich očakávania.”

Zdroj: Michal Hedera

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať