V meste Čadca zasadol krízový štáb. Prijali nasledovné opatrenia

V meste Čadca zasadol krízový štáb. Prijali nasledovné opatrenia

V súvislosti s postupným uvoľňovaním protiepidemiologických opatrení v utorok 26. mája zasadol krízový štáb mesta Čadca a prijal nasledovné opatrenia:

-Mesto Čadca otvorí všetky materské, základné školy, školské kluby, jedálne vo svojej pôsobnosti
Od 1. júna otvárame všetky materské školy, základné školy ročník 1 – 5 a školské kluby za špecifických podmienok
ZUŠ a CVČ ostávajú naďalej zatvorené a ich činnosť pozastavená do odvolania.
Krízový štáb ďalej neodporúča otvorenie základných škôl počas prázdnin na území mesta.

– MHD na na území mesta nabieha na bežný režim
V súvislosti s preventívnymi opatreniami proti šíreniu nákazy novým koronavírusom a ochorením COVID-19 sa naďalej podmieňuje vstup len s ochranným rúškom zakrývajúcim tvár a nosovú časť. Mimo tohto povinného ochranného prostriedku sú odporúčané aj ochranné rukavice. Autobusy budú zároveň na pravidelnej báze dezinfikované.

– Činnosť Mestského úradu v Čadci pre verejnosť opäť k dispozícií za sprísnených hygienických podmienok
V rámci uvoľňovania opatrení súvisiace s pandémiou otvorí čadčianska radnica činnosť úradu. Samozrejme, sprístupnená bude za prísnych hygienických podmienok: dodržané budú musieť byť odstupy, počet klientov v spoločnej úradovni podľa usmernenia hygienika, vstup do úradu len s rúškom, odporúčajú sa ochranné rukavice prípadne pri vstupe bude povinnosť použiť dezinfekciu.

– Čiastočne otvárame vonkajšie a vnútorné športoviská v správe mesta:
Mestské športového haly sú pre športové kluby otvorené od pondelka 25.5. 2020 bez možnosti používať spoločné sprchy.
Detské ihriská na území mesta správca detských ihrísk na území mesta nedokáže na základe usmernenia zabezpečiť tak aby dodržal všetky prijaté prísne hygienické opatrenia, preto detské ihriská na území mesta ostávajú naďalej zatvorené.

– Mestská plaváreň mesta Čadca a Mestské kúpalisko v Čadci:
Krízový štáb mesta Čadca rozhodol o dátumoch znovuotvorenia objektu plavárne. Tiež rozhodol o dátume otvorenia kúpaliska. Fitnesscentrum bude pripravené na otvorenie od stredy 3. júna. Potrebné bude vedenie presnej evidencie cvičiteľov, aby sa dalo v prípade pozitívneho testu u niekoho, kto chodí do posilňovne či na cvičenie, rýchlo zistiť, s kým sa tento človek mohol stretnúť v čase, keď už bol infekčný. Od 3. júna bude fungovať aj solárium. Vzhľadom k tomu, že súčasne budú prebiehať aj práce s napúšťamím vody do bazéna, sprchy budú počas niekoľkých dní odstavené. Bazén na plavárni bude pre verejnosť opätovne otvorený od pondelka 15. júna. Spustí sa aj kúpalisko. To bude pripravené na letnú sezónu od soboty 20. júna. Všetky dátumy sú ešte závislé na schválení od konzília odborníkov a následne ústredného krízového štábu a vlády SR.

– Viacúčelové zariadenie pre seniorov v meste Čadca ostáva naďalej zatvorené pre verejnosť

– Činnosť Domu kultúry v Čadci postupne ožíva
Obnovila sa činnosť kina, galérie a informačného centra mesta za prísnych hygienických opatrení.
Pozastavená však ostáva naďalej činnosť krúžkov, kurzov, cvičení ako aj nácvikov súborov v priestoroch Domu kultúry v Čadci.

– Zberný dvor opäť od 1. 6. 2020 otvorený pre verejnosť každý pracovný deň v čase od 8.00 hod. do 14.00 hod. a v sobotu od 8.00 hod. do 12.00 hod.

Zdroj: Fcb/mesto Čadca

 

 

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať